STILL Webinar

Systemy zasilania wózków widłowych

TEMAT

Cechy i wyróżniki różnych rodzajów
napędów wózków.

TERMIN

10 czerwca 2021
od 11:00 do 12:00

O napędach wózków: od diesla po wodór

Olej napędowy, LPG, CNG, baterie kwasowo-ołowiowe, żelowe, Ni-MH, TPPL, TCSM, Li-Ion oraz Fuel Cell - możliwości zasilania wózków widłowych jest wiele. Podczas webinaru STILL Polska przekażemy informacje przydatne w wyborze rozwiązania najodpowiedniejszego dla Państwa firmy.

Przedstawimy:

  • krótką historię ewolucji napędów spalinowych i elektrycznyche
  • charakterystykę dostępnych na rynku systemów zasilania wózków widłowych
  • praktyczne przesłanki dla zastosowania poszczególnych rodzajów napędu
  • związane z napędami wózków doświadczenia specjalisty ds. magazynowania w firmie Corning

Charakterystyka systemów napędowych dla transportu wewnętrznego

W jakim przedsiębiorstwie opłaca się korzystać z wózków spalinowych? Czym przekładnia diesel-elektro różni się od hydrodynamicznej? W jakich zastosowaniach sprawdzą się baterie żelowe, a w jakich kwasowo-ołowiowe? Co oznaczają skróty TPPL i TCSM? Co przemawia za akumulatorami litowo-jonowymi, a co za ogniwami paliwowymi Fuel Cell? Na wszystkie te pytania odpowie w trakcie webinaru ekspert STILL Polska. Swoimi doświadczeniami z uczestnikami podzieli się także przedstawiciel firmy Corning.

Różne systemy napędowe z punktu widzenia praktyka

Firma Corning to wyspecjalizowany producent układów optycznych oraz przemysłowych komponentów z ceramiki i szkła. W etos tego inżynieryjno-produkcyjnego przedsiębiorstwa wpisana jest innowacyjność. Przejawia się ona nie tylko w stałym rozwoju oferty, ale także w wyposażeniu obiektów magazynowych firmy Corning. O wykorzystywanych w jej transporcie wewnętrznym systemach napędowych opowie gość specjalny wydarzenia - p. Marcin Jeżewski, Warehouse Specialist w Corning.

Gospodarzem webinaru będzie Grzegorz Kurkowski - specjalista ds. produktu STILL Polska o szerokiej wiedzy na temat systemów napędowych wózków widłowych.

 

Rejestracja na Webinar STILL

Chciał(a)bym wziąć udział w webinarze i otrzymywać newsletter STILL Polska. (* pola wymagane)

Państwa dane będą traktowane z zachowaniem zasad poufności, nie będą przekazywane stronom trzecim i będą wykorzystywane jedynie do przesyłania newslettera STILL Polska i informacji o webinarze.

Forma grzecznościowa*
Polityka prywatności*