Wózki samojezdne (AGV)

Automatyzacja w intralogistyce

We drive automated vehicles.

Dzięki iGo firma STILL może zaoferować różne poziomy automatyzacji intralogistyki z wykorzystaniem pojazdów, które można indywidualnie dostosować do wymagań klienta.

Żadne inne rozwiązanie nie oferuje tak dużego potencjału w zakresie optymalizacji procesów, wymiany danych i tworzenia sieci jak właśnie systemy zautomatyzowane. Dużą rolę odgrywają tu roboty, pojazdy autonomiczne i zautomatyzowane systemy transportowe (AGV).

Nie jest zatem zaskakujące, że w ostatnich latach nastąpił ogromny rozwój w tej dziedzinie. Prowadzone są bardzo liczne prace badawczo-rozwojowe, w które inwestują nie tylko duzi i uznani producenci AGV. Istnieją również setki start-upów, firm technologicznych i programistycznych, które próbują opanować rynek w tej dziedzinie. Z naszego doświadczenia wynika, że może to być dość mylące dla firm, które chcą zacząć automatyzować swoje procesy.

Nie każda innowacja technologiczna jest zawsze racjonalna pod względem ekonomicznym dla danego zadania. Pilnujemy, aby klient nie zagubił się w gąszczu cyfrowych ofert w ramach koncepcji „Przemysł 4.0” i towarzyszymy w tym procesie na zasadach partnerskich:

Niezależnie od tego, na jakim etapie projektu automatyzacji znajduje się klient, ustalimy zestaw rozwiązań technicznych odpowiedni dla intralogistyki w firmie klienta, nie tracąc nigdy z oczu opłacalności inwestycji.


 • Przyszłościowe rozwiązanie. Znormalizowane i skalowalne rozwiązania spełniające wszelkie wymagania w zakresie automatyzacji
 • Ekonomiczność. Odpowiednie rozwiązanie w dziedzinie automatyzacji z uwzględnieniem ROI
 • Elastyczność. Różne poziomy automatyzacji: poziom automatyzacji zależy od konkretnych procesów
 • Bezpieczeństwo. Nowoczesne technologie nawigacyjne i ochrona osób
 • Kompletne rozwiązanie. Mobilne i stacjonarne rozwiązania dla w pełni zautomatyzowanych łańcuchów dostaw
 • Możliwość planowania. Krótkie czasy reakcji zarówno w przypadku przygotowania koncepcji i oferty, jak i wdrożenia projektów

Doradztwo w zakresie automatyzacji magazynu – cztery kroki do koncepcji automatyzacji

 • Analiza warunków ramowych i procesów
 • Opracowanie koncepcji automatyzacji
 • Weryfikacja koncepcji / uwzględnienie uwarunkowań biznesowych
 • Kwalifikacja projektu
 • Przygotowanie oferty
 • Planowanie projektu
 • Wdrożenie
 • Serwis

Rozwiązania w zakresie automatyzacji wymagają dobrego przygotowania i racjonalnego planowania.Podzcas wstępnej rozmowy wspólnie oceniamy warunki ramowe panujące w obszarze zastosowania i rozmawiamy o aktualnych i planowanych procesach w magazynie klienta.

+48 664 138 913

Zapytaj o: Zautomatyzowane systemy transportowe | STILL Polska

Wypełnij formularz poniżej, skontaktujemy się z tobą.

This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Poziomy automatyzacji magazynu

Poziom automatyzacji jest uwarunkowany procesami zachodzącymi w firmie klienta. Nasi eksperci ściśle współpracują z klientem, aby ustalić odpowiedni poziom automatyzacji i systematycznie rozwijać procesy w firmie klienta.

Image

1. Jazda wspomagana

Systemy wspomagania automatycznie pomagają w wykonywaniu określonych zadań.

Image

2. Jazda częściowo zautomatyzowana

Pojazdy poruszają się częściowo autonomicznie lub automatycznie przejmują niektóre zadania.

Image

3. Zalecenie dotyczące działań

Samojezdne urządzenia do transportu poziomego w pełni zautomatyzowanym procesie.


Rozwiązania automatyki magazynowej dla intralogistyki

Rozwiązania automatyzacji iGo firmy STILL obsługują różne poziomy automatyzacji intralogistyki – od systemów wspomagających, poprzez jazdę półautomatyczną aż po w pełni zautomatyzowane procesy logistyczne.

Autonomiczne roboty mobilne (AMR) – autonomiczny transport poziomy

Systemy AMR, takie jak STILL ACH, są prostym rozwiązaniem przeznaczonym do zautomatyzowanego transportu poziomego towarów.

Zarządzanie projektami i wdrażanie rozwiązań automatyzacji

Niezawodne partnerstwo

Po fazie teoretycznej przychodzi czas na praktykę. Po zakończeniu opracowania koncepcji rozwiązania automatyzacji przez naszych inżynierów rozpoczyna się faza realizacji i wdrożenia. Cały proces, od szczegółowego planowania po uruchomienie i przekazanie gotowego systemu do eksploatacji, koordynowany jest przez doświadczonego kierownika projektu. Dzięki know-how, umiejętności przewidywania i przywództwa koordynuje całość, ma wgląd we wszystkie etapy procesów i projektów, zapewnia płynny przepływ informacji i materiałów oraz gwarantuje, że wszystkie procesy robocze są ustawione i realizowane według założeń efektywności, produktywności i zrównoważonego rozwoju. Pokonuje małe i duże wyzwania w codziennej pracy nad projektem i jest kompetentną osobą kontaktową na miejscu. Zawsze na bieżąco informuje o statusie projektu i w przejrzysty sposób informuje o poszczególnych etapach procesu. Niezawodny, zorientowany na wyniki i partnerstwo – w celu zagwarantowania maksymalnego sukcesu projektu.

Image
 

Nasze oferty usług dla zautomatyzowanych systemów

Nie uznajemy kompromisów pod względem dostępności systemów intralogistycznych. Oczywiście dotyczy to również automatyzacji dla Twojej firmy. Sprzęt, oprogramowanie, konserwacja czy też naprawa – naszą ofertę serwisową konfigurujemy indywidualnie dla konkretnego systemu i wymagań klienta. Dzięki temu klient może w pełni skoncentrować się na swojej działalności, bez przestojów, okresów oczekiwania i zatorów w dostawie części zamiennych. Nasi technicy serwisu są wysoko wykwalifikowani, co najmniej tak samo zaangażowani i dostępni przez 365 dni w roku.

Zawsze. Niezawodnie. Szybko.

Serwis sprzętu:

 • Rozbudowana sieć serwisowa. Jesteśmy dostępni przez cały czas i zawsze w pobliżu, gdy nas potrzebujesz.
 • Doświadczeni eksperci. Nasi technicy serwisu są wyspecjalizowani w obsłudze wózków zautomatyzowanych.
 • Planowanie serwisu wspierane cyfrowo. Okresy konserwacji planujemy z wyprzedzeniem i w ścisłej koordynacji z procesami produkcyjnymi klienta. W ten sposób zapobiegamy krótkotrwałym awariom, kosztownym naprawom i niepotrzebnym przestojom urządzeń.
 • Inteligentne pakiety części zamiennych i dostawa z dnia na dzień. Wspólnie zapewniamy dostępność indywidualnych części zamiennych. Aby wykluczyć konieczność oczekiwania.


Serwis oprogramowania

 • Zawsze dostępny: Nasza infolinia z wykwalifikowanymi specjalistami jest dostępna 24/7.
 • Szybka pomoc w przypadku awarii. Nasi specjaliści w zakresie systemów udzielają zdalnego wsparcia. Natychmiast i niezawodnie.
Image

Typowe scenariusze zastosowań dla zautomatyzowanych systemów transportowych

W ramach IFOY nasi eksperci z dziedziny automatyzacji intralogistyki odtworzyli typowe scenariusze zastosowania zautomatyzowanych systemów transportowych w intralogistyce. W filmie prezentowane są następujące scenariusze:

 • Przyjęcie towaru
 • Przekazanie do produkcji
 • Produkcja & montaż
 • Wydanie towaru
 • Przekazanie do dostawy
 • Kompletacja mieszana SKU
 • Przekazanie do wydania towaru i załadunek samochodu ciężarowego

Zautomatyzowane systemy transportowe w praktyce


Doradztwo w zakresie automatyzacji intralogistyki – cztery kroki do koncepcji automatyzacji

Dzięki naszemu doświadczeniu wspieramy klienta w analizie procesów i określeniu potencjału automatyzacji w jego firmie. To klient decyduje, czy chce skorzystać z naszych dodatkowych usług doradczych. Usługi te są realizowane przez doświadczonych ekspertów STILL z dziedziny intralogistyki i obejmują szczegółowo następujące etapy:

1. Pozyskanie danych

Po wizytacji w magazynie mamy przejrzysty obraz istniejącego przepływu materiałów.

2. Analiza

Na podstawie danych dotyczących procesów i transportu określane są potencjały automatyzacji oraz techniczna i ekonomiczna wykonalność różnych wariantów automatyzacji.

3. Zalecenie dotyczące działań

W oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie w branży i kluczowe dane ekonomiczne klienta przygotowujemy dla niego rekomendowane działania dostosowane indywidualnie do jego potrzeb.

4. Koncepcja i specyfikacje

Opracowanie koncepcji, która wyraźnie wskazuje wartości dodane. Opracowanie specyfikacji funkcjonalnej jako podstawy do realizacji indywidualnego rozwiązania dla klienta.


Pobierz

 • Broszura STILL iGo Systems - EN PDF, 2 MB Pobierz
 • Broszura Advanced Applications - EN PDF, 5 MB Pobierz
 • Broszura Automatyzacja - EN PDF, 4 MB Pobierz

Doradztwo w zakresie projektu automatyzacji

Nasi wyspecjalizowani doradcy chętnie odpowiedzą na pytania.

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz poniżej, skontaktujemy się z tobą.

Zadzwoń do naszego doradcy

Bezpośredni numer do naszego doradcy

Zapytaj o: Zautomatyzowane systemy transportowe | STILL Polska

Wypełnij formularz poniżej, skontaktujemy się z tobą.

This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Rozwiązania z zakresu automatyzacji STILL

Nie każde rozwiązanie w zakresie automatyzacji jest racjonalne pod względem ekonomicznym w kontekście indywidualnych wymagań klienta. Towarzyszymy klientowi jako partnerzy w wyborze odpowiedniego poziomu automatyzacji.

 

Automatyzacja przy wykorzystaniu systemów wspomagających, poziom 1 – jazda wspomagana

Na tym poziomie operator jest wspomagany w zakresie wykonywania zadań przez różne inteligentne funkcje wspomagające pojazdu, lecz w każdej sytuacji pozostaje odpowiedzialny za sterowanie. STILL umożliwia w ten sposób wysoce bezpieczną i niemęczącą pracę, np. dzięki indywidualnie programowanym ostrzeżeniom i regulacji prędkości dostosowanej do sytuacji w przypadku sterowania ręcznego.

 

Wózki zautomatyzowane, poziom 2 – jazda częściowo zautomatyzowana

Ten poziom automatyzacji obejmuje rozwiązania, które umożliwiają pojazdom częściowo samodzielne poruszanie się po magazynie za pomocą specjalnego oprogramowania lub sztucznej inteligencji i czujników. W ten sposób są one inteligentnym partnerem dla swoich użytkowników. Odpowiednio wyposażone pojazdy do kompletacji mogą podążać w krok za swoimi operatorami, natomiast wózki do wąskich korytarzy międzyregałowych można w optymalny sposób, półautomatycznie przemieszczać do właściwej pozycji palety. Operator pozostaje jednak odpowiedzialny za działania swojego wózka na każdym etapie. Wózki półautomatyczne w ten sposób odciążają pracownika i zwiększają zarówno wydajność, jak i bezpieczeństwo magazynu.

Zautomatyzowane systemy transportowe, poziom 3 – jazda w pełni zautomatyzowana

Samojezdne wózki widłowe są obecnie z powodzeniem stosowane przez wielu liderów branży i udowodniono, że znacznie zwiększają one wydajność przeładunkową. Dzięki standaryzowanym zestawom automatyzacji poszczególne wózki seryjne STILL można w bardzo krótkim czasie zautomatyzować odpowiednio do różnych wymagań procesowych i skalować do postaci w pełni zautomatyzowanego procesu logistycznego.

W celu wdrożenia w pełni zautomatyzowanego łańcucha dostaw uzupełniamy asortyment „iGo systems” o rozwiązania firmy DEMATIC wchodzącej w skład naszego koncernu, a będącej wiodącym na świecie dostawcą zintegrowanej technologii automatyzacji. W ten sposób klient zyskuje korzyści wynikające z doskonałego współdziałania zautomatyzowanych wózków seryjnych STILL i stacjonarnych rozwiązań automatyki DEMATIC, takich jak systemy przenoszenia, rozdzielania i sortowania, układnice lub systemy AutoStore.