Usługi intralogistyczne

Prosto do celu.

Zorientowane na cel rozwiązania dla Twoich wyzwań

STILL może pochwalić się 100-letnim doświadczeniem w dziedzinie technologii magazynowej, intralogistyki i produkcji wózków widłowych. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie intralogistyki, wizjonerami i pionierami oraz aktywnie kształtujemy przyszłość intralogistyki dla naszych klientów - od doradztwa zorientowanego na cel po wdrożenie.
W szczególności oznacza to, że proponujemy rozwiązania, które jesteśmy pewni, że będziemy w stanie wdrożyć i które będą sprawnie działać w przyszłości. Aby to zapewnić, odwiedzamy naszych klientów na miejscu w obszarach magazynowych i produkcyjnych , rozmawiamy bezpośrednio z pracownikami i dokładnie badamy wszystkie odpowiednie procesy.
Uzyskujemy kompleksowe zrozumienie Twoich indywidualnych wyzwań i opracowujemy indywidualne rozwiązanie, aby osiągnąć wyjątkową opłacalność inwestycji. Pracujemy z pełną energią, kładziemy duży nacisk na uczciwość i przejrzystość oraz komunikujemy jasno i bezpośrednio dokładnie to, co robią nasi doradcy. W ten sposób tworzymy solidną podstawę do współpracy opartej na zaufaniu i w trosce o Twoją najwyższą satysfakcję.


Kluczowe czynniki sukcesu

Najważniejsze fakty w skrócie

Przejrzystość
Pełny podgląd na temat: Nasi klienci dokładnie rozumieją, co robi konsultant i jakie podejście przyjmuje się, aby osiągnąć wspólnie określony cel.

Orientacja na rozwiązania
Niezawodne wdrożenie: Zawsze szukamy najlepszego rozwiązania pod względem technologii i wykonalności.

Kompetencje
Dekady doświadczenia: nasze konsultanci są ekspertami w swojej dziedzinie i potrafią realizować projekty zgodnie z najwyższymi standardami, korzystając z całej bazy wiedzy projektów klientów STILL.

Indywidualność
Niezrównane wyniki: Nasi konsultanci mają unikalną perspektywę, która pozwala im tworzyć oryginalne i wydajne rozwiązania.

Nasza obietnica

Przejrzystość: Mówimy prostym językiem i działamy w sposób przejrzysty

Dokładność:
Każdego dnia opracowujemy dopasowane do potrzeb i przyszłościowe rozwiązania

Energia: zamieniamy inteligentne słowa w inteligentne rozwiązania

Doświadczenie:
optymalizujemy intralogistykę - już od ponad 100 lat

Niezawodność:
Dotrzymujemy słowa danego naszym klientom

Uzyskanie porady prosto w punkt

Nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się Twoim zapytaniem.

Kontakt

+48 61 66 86 100

Zapytaj o: Doradztwo intralogistyczne

Wypełnij formularz poniżej, skontaktujemy się z tobą.

This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Konsultacja z zakresu doradztwa intralogistycznego

Pozyskiwanie danych

Znakomita analiza opiera się na ogół na wysokiej jakości danych.

Sukces projektu zależy zatem w dużej mierze od jakości dostępnych danych planistycznych. Uzyskanie danych ma zatem decydujące znaczenie. Dokładnie sprawdzamy Twoje dane, aby upewnić się, że są kompletne i spójne. W nastęnej kolejności przygotowujemy je do dalszej analizy.

Analiza

Stosujemy techniki takie jak grupowanie, sortowanie, kompresowanie i filtrowanie w celu uzyskania wyników logistycznych z wykorzystaniem przygotowanych danych; stanowi to następnie podstawę do planowania.

Za pomocą metod graficznych jesteśmy w stanie wizualizować złożone procesy, takie jak przepływ materiałów i informacji. Pomaga to odkryć potencjał do poprawy i określa wyzwania logistyczne w zakresie dalszego planowania. Nasze usługi doradcze obejmują analizę floty, modelowanie procesów biznesowych i procesy analizy ekonomicznej dla grupowania zapasów.

Optymalizacja

Ciągła zmiana w obszarach operacyjnych może oznaczać konieczność dostosowania istniejących systemów i procesów.

Naszym celem jest zatem optymalne dostosowanie istniejących procesów logistycznych do warunków i udoskonalenie ich, tak aby spełniały obecne i przyszłe wymagania. Dzięki programom do planowania przepływu materiałów i naszej metodycznej wiedzy fachowej możemy systematycznie wspierać Cię w optymalizacji przepływów materiałów. Nasze usługi doradcze obejmują między innymi optymalizację floty, procesów i magazynu.

Konceptualizacja

Naszym celem jest zminimalizowanie kosztów transportu, magazynu i przeładunku.

Aby osiągnąć niezbędny wzrost wydajności systemów logistycznych i przepływów materiałów, ściśle współpracujemy z Tobą w celu opracowania różnych aplikacji i rozwiązań. Następnie sprawdzamy wszystkie scenariusze pod kątem opłacalności i sprawdzamy ich zalety i wady. Rezultatem jest zoptymalizowana, dopasowana koncepcja dla Ciebie. Nasze usługi doradcze obejmują również pomoc w wyborze odpowiedniego systemu regałów, opracowaniu układów magazynowych i zdefiniowaniu wymagań dla wózków widłowych.

Nasi doradcy to inteligentne charaktery z osobowością; właśnie dlatego dostarczają oryginalne i indywidualne rozwiązania każdego dnia. Poradzą sobie z każdym wyzwaniem intralogistycznym, bez względu na to, jak zniechęcają, i produkują tylko koncepcje możliwe do wdrożenia i zorientowane na przyszłość.

Nie są zainteresowani standardowymi rozwiązaniami, a ich doświadczenie w STILL oraz wieloletnie doświadczenie w optymalizacji intralogistyki przynoszą im korzyści w codziennej pracy. Kładziemy duży nacisk na przejrzystość i zaufanie, a nasze projekty napędzamy energią. Krótko mówiąc, nasi konsultanci są „simply smart” .

 • Doradztwo intralogistyczne - broszura informacyjna PDF, 1 MB Pobierz

Szczegóły naszego doradztwa intralogistycznego

Optymalizacja floty

Chcesz jak najlepiej wykorzystać swoją flotę? Nie ma problemu! Nasi eksperci od intralogistyki chętnie udzielą niezależnych, przejrzystych porad na temat najlepszego możliwego zestawu pojazdów transportowych i wykorzystania floty. Bez względu na to, czy Twoje wózki widłowe są dostarczane przez STILL czy innego producenta, pomożemy Ci znaleźć rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb.

Po pierwsze, przygotowujemy kompleksową analizę użytkowania oraz sprawdzamy na miejscu procesy robocze i warunki przestrzenne. Następnie opracowujemy koncepcję floty dostosowaną do Twoich wymagań, która uwzględnia wszystkie towary, procesy i systemy transportowe, a także może obejmować standaryzację i usprawnienie sprzętu lub rozbudowę puli wózków widłowych. Dzięki temu możemy wykorzystać synergię między Twoimi wózkami widłowymi, zapewnić optymalne wykorzystanie potencjału oraz efektywny transport towarów.

 • Analiza wykorzystania w całej flocie pojazdów przemysłowych
 • Opracowanie zaleceń dotyczących działań mających na celu zwiększenie wydajności floty
 • Sprawdzanie i ocena rozwiązań z zakresu automatyzacji
 • Realizacja potencjalnych analiz na potrzeby zestawów platform transportowych

Planowanie magazynu

Ci, którzy robią duże plany, powinni być w stanie je zrealizować, i właśnie to robią doradcy intralogistyczni STILL. Nasze planowanie magazynu rozpoczyna się od dokładnej analizy odpowiednich wymagań. Uwzględniane są tutaj warunki magazynowe, struktura towaru i zadania oraz procesy, takie jak np. kompletacja. Następnie opracowujemy dla Ciebie całościową koncepcję, która określa skuteczny system logistyczny, w tym systemy regałów, wózki przemysłowe i możliwości automatyzacji, a także wymagania dotyczące oprogramowania.

Rezultatem jest optymalny system do składowania, przeładunku, kompletacji i transportu z wydajnymi procesami przepływu materiałów i informacji. Niezależnie od użytej usługi doradczej, STILL przejmie również odpowiedzialność za wdrożenie projektu, jeśli będzie to wymagane.

 • Analiza magazynu (ABC / XYZ, analiza obrotów / zapasów)
 • Wymiarowanie magazynu (pojemność, obroty zapasów / wydajność) 
 • Opracowanie koncepcji transportu / przepływu materiałów
 • Projektowanie procesu i układu (wstępny/szczegółowy układ; 2D / 3D)

Naszym celem jest zatem optymalne dostosowanie istniejących procesów logistycznych do warunków i udoskonalenie ich, tak aby spełniały obecne i przyszłe wymagania. Dzięki programom do planowania przepływu materiałów i naszej metodycznej wiedzy fachowej możemy systematycznie wspierać Cię w optymalizacji przepływów materiałów. Nasze usługi doradcze obejmują między innymi optymalizację floty, procesów i magazynu.

Optymalizacja procesów

Każda optymalizacja jest tak dobra, jak poprzedzająca ją analiza procesu. Dlatego polegamy na dokładnej analizie poszczególnych etapów procesu. Aby zagwarantować najwyższą możliwą dokładność, zaczynamy od oceny początkowej sytuacji w Twoim obiekcie. Identyfikujemy potencjał do poprawy, przeprowadzamy praktyczną ocenę wdrożenia i wykorzystujemy ją do uzyskania odpowiednich środków. Dokumentujemy procesy logistyczne w naszej analizie sytuacji rzeczywistej w jasny i łatwy do zrozumienia sposób, korzystając ze standardowych języków modelowania.

Główna zasada jest następująca: tak prosto, jak to możliwe, tak szczegółowo, jak to konieczne. Wykorzystując to jako punkt wyjścia, ściśle współpracujemy z Tobą w celu opracowania zaleceń dotyczących działań w celu optymalizacji analizowanych procesów i procedur logistycznych. W ten sposób możemy wdrożyć skuteczne środki, które umożliwią efektywne działanie intralogistyki. Aby zakończyć optymalizację procesu, wyniki analizy sytuacji rzeczywistej i ocenione środki są przenoszone do koncepcji docelowej, dzięki czemu można natychmiast zoptymalizować procesy logistyczne.

 • Rejestracja rzeczywistych sytuacji procesów logistycznych
 • Modelowanie i dokumentacja procesów
 • Analiza słabych punktów w przepływie informacji i materiałów

Aby osiągnąć niezbędny wzrost wydajności systemów logistycznych i przepływów materiałów, ściśle współpracujemy z Tobą w celu opracowania różnych aplikacji i rozwiązań. Następnie sprawdzamy wszystkie scenariusze pod kątem opłacalności i sprawdzamy ich zalety i wady. Rezultatem jest zoptymalizowana, dopasowana koncepcja dla Ciebie. Nasze usługi doradcze obejmują również pomoc w wyborze odpowiedniego systemu regałów, opracowaniu układów magazynowych i zdefiniowaniu wymagań dla wózków widłowych.

Uzyskanie porady prosto w punkt

Nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się Twoim zapytaniem.

Kontakt

+48 61 66 86 100

Zapytaj o: Doradztwo intralogistyczne

Wypełnij formularz poniżej, skontaktujemy się z tobą.

This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.