iGo neo

We drive automated vehicles

Autonomiczny wózek do kompletacji poziomej zmniejsza nakład pracy operatorów

Wózek podąża za operatorem i zawsze zatrzymuje się w optymalnej pozycji do kompletacji.

Kompletacja towarów jest zróżnicowanym i trudnym zadaniem w intralogistyce. W szczególności wysoki poziom ruchu pasażerskiego w strefach kompletacji, a także bardzo długie trasy transportu stanowią poważne wyzwanie dla pracowników.

OPX iGo Neo można idealnie zintegrować z indywidualnymi procesami kompletacji. Pracownik kompletujący ma teraz wózek, który pomaga mu pracować intuicyjnie w sposób, który wcześniej nie był możliwy. Zwiększona wydajność kompletacji i maksymalna ergonomia tworzą zwycięską kombinację - a równowaga między tymi dwoma aspektami jest ostatecznie ważna w praktyce.

Dzięki technologii iGo Neo, STILL jest pierwszą firmą, która odniosła sukces w zamianie seryjnie produkowanych wózków - w autonomicznych asystentów operatora. Dzięki temu wózek do kompletacji, taki jak OPX iGo Neo, może śledzić operatora na każdym etapie. Wózek zawsze zatrzymuje się dokładnie w optymalnej pozycji kompletacji i wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby intuicyjnie dostosowywać trasę i prędkość do wykonywanego zadania.

 • Produktywnie. Wózek podąża za operatorem i zawsze zatrzymuje się w optymalnej pozycji kompletacji. Sztuczna inteligencja intuicyjnie dostosowuje trasę i prędkość podróży do wykonywanego zadania.

 • Mniej pracy. 75% redukcja w przypadku męczącego i czasochłonnego załadunku i rozładunku, ze znacznym zmniejszeniem pieszych dystansów.

 • Bezpiecznie. Wielostopniowa koncepcja bezpieczeństwa chroni ludzi, wyposażenie magazynu i towary. Specjalne czujniki rejestrują wszystkie dynamiczne i statyczne obiekty w magazynie.

 • Niezawodnie. Wózek wykorzystuje Hybrydowy System Śledzenia, aby przez cały czas identyfikować konkretnego operatora i podążać za nim - nawet gdy stosowany jest wzorzec Z-pick.

 • Wydajnie. iGo Neo znacznie zwiększa wydajność w porównaniu z tradycyjną kompletacją zamówień.
 

Możemy doradzić Tobie w zakresie rozwiązań iGo Neo

Nasi doradcy pozostają do dyspozycji by odpowiedzieć na Twoje pytania na temat portfolio naszych produktów

Zapytaj o: iGo neo

Wypełnij formularz poniżej, skontaktujemy się z tobą.


Autonomiczne wózki widłowe iGo Neo

Autonomiczny asystent operatora

OPX 20/25 iGo neo

OPX 20/25 iGo Neo

Wszechstronny talent

 • Wysoka wydajność przeładunku i szybki transport dwóch palet dzięki ładowności 2000 kg lub odpowiednio 2500 kg
 • Idealny dla handlu detalicznego, motoryzacyjnego lub spożywczego
OPX-L 12 iGo neo

OPX-L 12 iGo Neo

Ten zwinny

 • Wysoka ładowność 1200 kg dla ciężkich ładunków na jednej palecie
 • Nadaje się do wąskich korytarzy roboczych dzięki kompaktowym wymiarom pojazdu
 • Dzięki masztowi towary mogą być podnoszone na optymalną wysokość roboczą do 786 mm
OPX-L 20 iGo neo

OPX-L 20 iGo Neo

Ten elastyczny

 • Kompletacja zamówień na dwóch europaletach
 • Udźwig 2000 kg umożliwia wysoką wydajność przeładunku
 • Przyjazne dla pleców kompletowanie palety dzięki zmiennej wysokości roboczej do 891 mm
OPX-L 20 S iGo neo

OPX-L 20 S iGo Neo

Ten ergonomiczny

 • Podnośnik nożycowy umożliwia przyjazne dla pleców pobieranie dwóch europalet jednocześnie przy obciążeniu do 2000 kg
 • Długie widły są idealne do transportu długich towarów
 • Maksymalne bezpieczeństwo operatora dzięki ochronie ładunku

Obszary zastosowania automatycznych wózków widłowych

Wydajny: wózek podąża za operatorem i zawsze zatrzymuje się w optymalnej pozycji kompletacji. Sztuczna inteligencja intuicyjnie dostosowuje trasę i prędkość podróży do wykonywanego zadania.

Precyzyjne pokonywanie przeszkód : OPX iGo Neo działa zależnie od sytuacji. Wózki widłowe albo będą autonomicznie ominjać przeszkodę, albo - jeśli całkowicie zablokują trasę - wózek zatrzyma się. W korkach iGo Neo przejdzie w tryb pracy konwoju i podąży za wózkiem kompletacyjnym znajdującym się przed nim.

Niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki czujnikom śledzenia ruchu: autonomiczny wózek widłowy odróżnia operatora od inny osób i przeszkód.

Koncepcja bezpieczeństwa: wielostopniowa koncepcja bezpieczeństwa chroni ludzi, wyposażenie magazynu i towary. Specjalne czujniki rejestrują wszystkie dynamiczne i statyczne obiekty w magazynie.

Niezawodność procesu - nawet w przypadku pustych półek regałowych lub skrzyżowań: OPX iGo Neo wykrywa puste półki i mija je. Skrzyżowania są również wykrywane z dużym wyprzedzeniem, zanim do nich dotrze, wózek przejedzie przez nie autonomicznie dopiero po sprawdzeniu przez operatora, że droga jest wolna i po zezwoleniu na dalszą jazdę.

Hybrydowy System Śledzenia: Wózek wykorzystuje Hybrydowy System Śledzenia, aby przez cały czas identyfikować konkretnego operatora i podążać za nim - nawet gdy stosowany jest wzorzec Z-pick

Wysokowydajna kompletacja zamówień: operator może określić, czy urządzenie przesunie się na pierwszą czy drugą pozycję palety. Możliwe jest również wybranie pozycji między nimi.

Uwzględnienie indywidualnych preferencji kompletacji: wystarczy zaparkować OPX iGo Neo w wybranej lokalizacji. Wózek widłowy zatrzyma się autonomicznie w dokładnie określonej odległości od półki wskazanej przez operatora. Jeśli nie zostanie zachowana bezpieczna odległość 500 mm, wózek skoryguje to po ponownym uruchomieniu.

Prędkość dostosowana do otoczenia: Jeśli wolniejszy wózek widłowy porusza się z przodu lub jeśli powstaje kolejka, OPX iGo Neo inteligentnie dostosuje prędkość do sytuacji. Jeżeli operator zdecyduje się na kontynuację, wózek wznowi pracę po zniwelowaniu kolejki.

Sygnał LED: Sygnał LED pokazuje, czy wózek jest w trybie autonomicznym czy ręcznym.

Spersonalizowane kompletowanie zamówień: wózek widłowy można dostosować do preferencji operatora. Sygnał optyczny pokazuje, czy wózek jest ustawiony w lewo, w prawo czy na środku półki.

Całkowita ochrona: osobisty system bezpieczeństwa jest zamknięty w przedniej części wózka widłowego, co zapewnia stałą jego dostępność.

Nowy wymiar bezpieczeństwa: opcjonalna przednia kamera 3D w OPX iGo Neo wykrywa przeszkody na całej wysokości wózka.

Wszystko pod kontrolą: zdalne sterowanie umożliwia sterowanie wszystkimi ważnymi funkcjami pojazdu z aktualnej pozycji operatora.

Intuicyjna obsługa: jako alternatywa dla pilota zdalnego sterowania najważniejsze funkcje można kontrolować za pomocą klawiatury z boku wózka.


Video

{{ filteredVideos.length }} Filmy wideo