iGo neo

We drive automated vehicles

Autonomiczny wózek do kompletacji poziomej zmniejsza nakład pracy operatorów

Wózek podąża za operatorem i zawsze zatrzymuje się w optymalnej pozycji do kompletacji.

Kompletacja towarów jest zróżnicowanym i trudnym zadaniem w intralogistyce. W szczególności wysoki poziom ruchu pasażerskiego w strefach kompletacji, a także bardzo długie trasy transportu stanowią poważne wyzwanie dla pracowników.

OPX iGo Neo można idealnie zintegrować z indywidualnymi procesami kompletacji. Pracownik kompletujący ma teraz wózek, który pomaga mu pracować intuicyjnie w sposób, który wcześniej nie był możliwy. Zwiększona wydajność kompletacji i maksymalna ergonomia tworzą zwycięską kombinację - a równowaga między tymi dwoma aspektami jest ostatecznie ważna w praktyce.

Dzięki technologii iGo Neo, STILL jest pierwszą firmą, która odniosła sukces w zamianie seryjnie produkowanych wózków - w autonomicznych asystentów operatora. Dzięki temu wózek do kompletacji, taki jak OPX iGo Neo, może śledzić operatora na każdym etapie. Wózek zawsze zatrzymuje się dokładnie w optymalnej pozycji kompletacji i wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby intuicyjnie dostosowywać trasę i prędkość do wykonywanego zadania.

 • Produktywnie. Wózek podąża za operatorem i zawsze zatrzymuje się w optymalnej pozycji kompletacji. Sztuczna inteligencja intuicyjnie dostosowuje trasę i prędkość podróży do wykonywanego zadania.

 • Mniej pracy. 75% redukcja w przypadku męczącego i czasochłonnego załadunku i rozładunku, ze znacznym zmniejszeniem pieszych dystansów.

 • Bezpiecznie. Wielostopniowa koncepcja bezpieczeństwa chroni ludzi, wyposażenie magazynu i towary. Specjalne czujniki rejestrują wszystkie dynamiczne i statyczne obiekty w magazynie.

 • Niezawodnie. Wózek wykorzystuje Hybrydowy System Śledzenia, aby przez cały czas identyfikować konkretnego operatora i podążać za nim - nawet gdy stosowany jest wzorzec Z-pick.

 • Wydajnie. iGo Neo znacznie zwiększa wydajność w porównaniu z tradycyjną kompletacją zamówień.
 

Możemy doradzić Tobie w zakresie rozwiązań iGo Neo

Nasi doradcy pozostają do dyspozycji by odpowiedzieć na Twoje pytania na temat portfolio naszych produktów

Zapytaj o: iGo neo

Wypełnij formularz poniżej, skontaktujemy się z tobą.

This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.
 

Autonomiczne wózki widłowe iGo Neo

Autonomiczny asystent operatora

OPX 20/25 iGo neo

OPX 20/25 iGo Neo

Wszechstronny talent

 • Wysoka wydajność przeładunku i szybki transport dwóch palet dzięki ładowności 2000 kg lub odpowiednio 2500 kg
 • Idealny dla handlu detalicznego, motoryzacyjnego lub spożywczego
OPX-L 12 iGo neo

OPX-L 12 iGo Neo

Ten zwinny

 • Wysoka ładowność 1200 kg dla ciężkich ładunków na jednej palecie
 • Nadaje się do wąskich korytarzy roboczych dzięki kompaktowym wymiarom pojazdu
 • Dzięki masztowi towary mogą być podnoszone na optymalną wysokość roboczą do 786 mm
OPX-L 20 iGo neo

OPX-L 20 iGo Neo

Ten elastyczny

 • Kompletacja zamówień na dwóch europaletach
 • Udźwig 2000 kg umożliwia wysoką wydajność przeładunku
 • Przyjazne dla pleców kompletowanie palety dzięki zmiennej wysokości roboczej do 891 mm
OPX-L 20 S iGo neo

OPX-L 20 S iGo Neo

Ten ergonomiczny

 • Podnośnik nożycowy umożliwia przyjazne dla pleców pobieranie dwóch europalet jednocześnie przy obciążeniu do 2000 kg
 • Długie widły są idealne do transportu długich towarów
 • Maksymalne bezpieczeństwo operatora dzięki ochronie ładunku

Obszary zastosowania automatycznych wózków widłowych

Wydajny: wózek podąża za operatorem i zawsze zatrzymuje się w optymalnej pozycji kompletacji. Sztuczna inteligencja intuicyjnie dostosowuje trasę i prędkość podróży do wykonywanego zadania.

Precyzyjne pokonywanie przeszkód : OPX iGo Neo działa zależnie od sytuacji. Wózki widłowe albo będą autonomicznie ominjać przeszkodę, albo - jeśli całkowicie zablokują trasę - wózek zatrzyma się. W korkach iGo Neo przejdzie w tryb pracy konwoju i podąży za wózkiem kompletacyjnym znajdującym się przed nim.

Niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki czujnikom śledzenia ruchu: autonomiczny wózek widłowy odróżnia operatora od inny osób i przeszkód.

Koncepcja bezpieczeństwa: wielostopniowa koncepcja bezpieczeństwa chroni ludzi, wyposażenie magazynu i towary. Specjalne czujniki rejestrują wszystkie dynamiczne i statyczne obiekty w magazynie.

Niezawodność procesu - nawet w przypadku pustych półek regałowych lub skrzyżowań: OPX iGo Neo wykrywa puste półki i mija je. Skrzyżowania są również wykrywane z dużym wyprzedzeniem, zanim do nich dotrze, wózek przejedzie przez nie autonomicznie dopiero po sprawdzeniu przez operatora, że droga jest wolna i po zezwoleniu na dalszą jazdę.

Hybrydowy System Śledzenia: Wózek wykorzystuje Hybrydowy System Śledzenia, aby przez cały czas identyfikować konkretnego operatora i podążać za nim - nawet gdy stosowany jest wzorzec Z-pick

Wysokowydajna kompletacja zamówień: operator może określić, czy urządzenie przesunie się na pierwszą czy drugą pozycję palety. Możliwe jest również wybranie pozycji między nimi.

Uwzględnienie indywidualnych preferencji kompletacji: wystarczy zaparkować OPX iGo Neo w wybranej lokalizacji. Wózek widłowy zatrzyma się autonomicznie w dokładnie określonej odległości od półki wskazanej przez operatora. Jeśli nie zostanie zachowana bezpieczna odległość 500 mm, wózek skoryguje to po ponownym uruchomieniu.

Prędkość dostosowana do otoczenia: Jeśli wolniejszy wózek widłowy porusza się z przodu lub jeśli powstaje kolejka, OPX iGo Neo inteligentnie dostosuje prędkość do sytuacji. Jeżeli operator zdecyduje się na kontynuację, wózek wznowi pracę po zniwelowaniu kolejki.

Sygnał LED: Sygnał LED pokazuje, czy wózek jest w trybie autonomicznym czy ręcznym.

Spersonalizowane kompletowanie zamówień: wózek widłowy można dostosować do preferencji operatora. Sygnał optyczny pokazuje, czy wózek jest ustawiony w lewo, w prawo czy na środku półki.

Całkowita ochrona: osobisty system bezpieczeństwa jest zamknięty w przedniej części wózka widłowego, co zapewnia stałą jego dostępność.

Nowy wymiar bezpieczeństwa: opcjonalna przednia kamera 3D w OPX iGo Neo wykrywa przeszkody na całej wysokości wózka.

Wszystko pod kontrolą: zdalne sterowanie umożliwia sterowanie wszystkimi ważnymi funkcjami pojazdu z aktualnej pozycji operatora.

Intuicyjna obsługa: jako alternatywa dla pilota zdalnego sterowania najważniejsze funkcje można kontrolować za pomocą klawiatury z boku wózka.


Video

{{ filteredVideos.length }} Filmy wideo

Opinie klientów

" OPX iGo Neo może być używany wyjątkowo wydajnie w naszej największej lokalizacji Metro Logistics GmbH, ponieważ mamy bardzo długie korytarze do kompletacji zamówień o długości ponad 100 metrów, a zamówienia kompletujemy w 100 procentach ręcznie. Odnotowaliśmy już 10 - 15 procentowy wzrost wydajności w początkowych testach i jesteśmy pewni, że możemy osiągnąć jeszcze większy wzrost w innych obszarach, w których pojawia się mniej wąskich gardeł w ruchu wewnętrznym. "

Peter Kaleck, Kierownik Operacyjny w Metro Logistics GmbH w Marl


Pliki do pobrania

 • Broszura OPX iGo neo - EN PDF, 2 MB Pobierz
 • Broszura Advanced Applications - EN PDF, 5 MB Pobierz
 • Broszura Automation - EN PDF, 4 MB Pobierz
 

Skontaktuj się z nami

Nasi doradcy pozostają do dyspozycji by odpowiedzieć na Twoje pytania na temat portfolio naszych produktów

Wypełnij formularz

Odpowiemy na Twoje zapytanie tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Zadzwoń do Doradcy

Bezpośredni numer do naszych doradców

Zapytaj o: iGo neo

Wypełnij formularz poniżej, skontaktujemy się z tobą.

This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.