Systemy regałowe Regały wsuwane i przepływowe

Ekonomiczne rozwiązanie dla zoptymalizowanego składowania towarów

 • Optymalny obrót towarów wg zasady FiFo
 • Oszczędność czasu dzięki automatycznym ruchom palet
 • Optymalne gospodarowanie powierzchnią magazynową - wykorzystanie magazynu można zwiększyć nawet o 60% w porównaniu do tradycyjnych regałów
 • Zoptymalizowany przepływ materiałów dzięki rozdzieleniu miejsca załadunku i rozładunku oraz krótszym dystansom transportu

Czy potrzebujesz przechowywać pojedyncze rodzaje towarów i materiałów o wysokim wskaźniku obrotu? Jeśli tak, to spójrz na regały przepływowe STILL. Regały przepływowe to dynamiczne systemy regałów zgodne z zasadą FiFo (pierwsze weszło - pierwsze wyszło). Zapewniają wysoką pojemność i doskonałe wykorzystanie przestrzeni. Jest to możliwe dzięki automatycznemu przesuwaniu się towarów w kierunku regału.

W regałach z przepływem palet ciężar przesuwa palety automatycznie z magazynu do pozycji pobierania przesuwając się po pochyłym torze rolkowym. W ten sposób, zgodnie z zasadą FiFo, paleta, która była najpierw składowana, jest gotowa do pobrania w dowolnym momencie i można uzyskać do niej bezpośredni dostęp. Regał przepływowy do palet idealnie nadaje się np. do obszarów wysyłki lub może pełnić funkcję bufora między dwoma stanowiskami pracy lub magazynu kompletacji pełnych palet.

Skontaktuj się z nami

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Zapytaj o naszą ofertę w sklepie internetowym STILL:

+48 61 66 86 100

Zapytaj o: Regały wsuwane i przepływowe

Wypełnij formularz poniżej, skontaktujemy się z tobą.

This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Inne typowe magazynowanie - regały wsuwane

Regały wsuwane to dynamiczne systemy regałów, które działają zgodnie z zasadą „ostatni na wejściu” (LiFo).

Produkty są przechowywane i pobierane tylko z jednej strony. Ponieważ szyny są nachylone, pozostałe produkty automatycznie przesuwają się w kierunku miejsca przechowywania i pobierania, gdy paleta jest pobierana.


Zalety regałów wsuwanych

 • Idealne przechowywanie towarów dzięki zasadzie LiFo
 • Wydajne skladowanie i pobieranie dzięki automatycznemu przesuwowi palet w dół korytarza
 • Optymalne wykorzystanie pojemności magazynowej
 • Oszczędność miejsca: wystarczyjeden przejazd dla wózków widłowych

Konstrukcja regałów przepływowych

Regał przepływowy składa się głównie z kolumn regałów, belek poprzecznych i prowadnic rolkowych. Prowadnice rolkowe są przymocowane do kolumn z nachyleniem około 4%. Sekcja załadunkowa, komponent centralny i system pobierania z separatorem to trzy główne elementy toru rolkowego.

 

Rozdzielacz wejściowy sekcji załadunkowej zapewnia precyzyjne umieszczenie palety na torze rolkowym i płynne przesuwanie po torze. Rolki hamulcowe zapewniają bezpieczne przechodzenie palety przez regał. Aby umożliwić łatwe pobieranie palet bez „nacisku ładunku”, do systemu pobierania jest przymocowany separator, który oddziela pierwszą paletę w regale od innych palet znajdujących się wewnątrz korytarza.


Elementy regałów przepływowych

Standardowe elementy regału paletowego (kolumna regału i belki poprzeczne) tworzą ramę regału paletowego. Szyny rolkowe są zamontowane na poprzeczkach.

Rolka do prowadnic rolkowych

Rolki w prowadnicach rolkowych bezpiecznie przesuwają paletę przez regał. Każda rolka na torze ma ładowność 240 kg. Aby zapewnić długą żywotność, są one wyposażone w niezawodny zestaw stalowych łożysk kulkowych. Łożyska nie wymagają konserwacji. Standardowe rolki mają powierzchnię stalową, opcjonalnie są dostępne z powierzchniami ocynkowanymi. Cynkowanie chroni przed korozją.

Sekcja załadunkowa z rozdzielaczem wejściowym

Rozdzielacz wejściowy jest szczególnie stabilny, aby zapobiec uszkodzeniom w trudnym codziennym użytkowaniu. Ponadto rozdzielacz wejściowy zapewnia, że ​​paleta jest umieszczona centralnie na torze rolkowym, aby umożliwić przepływ palety tak płynnie, jak to możliwe w dół korytarza. Rolki w obszarze podawania są dodatkowo chronione przez ciężkie stalowe płyty.

Komponent centralny

Prowadnica jest wykonana z profili w kształcie litery U lub L. Rolki o niskim tarciu są wykonane ze stali, na życzenie mogą być ocynkowane. Każdy ogranicznik palet jest wyposażony w rolkę hamulcową.

Rolka hamulcowa

Rolki hamulcowe zmniejszają prędkość palet przepływających przez regał. Bez rolek hamulcowych palety wyślizgnęłyby się z końca regału.

System wyszukiwania z separatorem

Niezawodny separator w punkcie odbioru sprawia, że ​​pobieranie palet jest bezpieczne. Oddziela pierwszą paletę w regale od pozostałych. Jeśli jedna paleta zostanie usunięta, następna automatycznie przesunie się do przodu w celu pobrania.

3-częściowe wyjście z regału na poziomie podłogi z separatorem palet

3-częściowe wyjście z regału na poziomie podłogi służy do transportu palet ręcznym wózkiem paletowym. Osłona boczna chroni prowadnicę rolkową przed uszkodzeniem.


Regały przepływowoe - głowne akcesoria

Wzmocnione osłony rolek

Na życzenie rolki mogą być dodatkowo zabezpieczone w obszarze podawania przez stalowe płyty.

Osłona boczna

Osłony boczne są montowane z boku regałów przepływowych aby chronić korytarz przed dostępem z boku. Zapewnia to większe bezpieczeństwo pracy.

Ogranicznik koła

Ogranicznik koła przed regałem pomaga zatrzymać wózek podający w określonej odległości przed regałem. Zapobiega to uszkodzeniom z regału.


Zakup regałów wsuwanych

Planowany pod kątem wydajności magazyn gwarantuje wysoką i ekonomiczną wykonalność. Skorzystaj z profesjonalnej konsultacji z naszymi ekspertami STILL od samego początku planowania magazynu. Przed podjęciem decyzji o zakupie pomagamy w każdym aspekcie - od sprawdzenia projektu magazynu po omówienie planowanych przepływów pracy. Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś zdecydować się na STILL przy zakupie systemu regałowego:

 • Wieloletnie doświadczenie: blisko naszych klientów od ponad 95 lat.
 • Partnerstwo, na którym możesz polegać.
 • Holistyczna koncepcja premium - od konsultacji do serwisu .
 • Zawsze blisko Ciebie: 5 oddziałów, 5 baz wynajmu & 200 techników serwisowych w samej Polsce.
 • Wyszkolony zespół instalacyjny zapewnia właściwy montaż regałów wsuwanych i przepływowych.