Zarządzanie przepływem materiałów

Moduły oprogramowania dla intralogistyki

Systemy oprogramowania są niezbędne w intralogistyce, aby zapewnić wydajne procesy, począwszy od przyjęcia po wydanie towarów oraz w obszarach kompletacji.

Wzajemne oddziaływanie magazynu, materiałów, wózków i pracowników prowadzi do powstania struktur procesowych, które można obserwować, analizować, optymalizować i kontrolować za pomocą oprogramowania. Nie tylko w magazynach z wieloma artykułami i szybkim czasem dostępu integracja środków transportu z oprogramowaniem do sterowania magazynem znacznie zwiększa wydajność. Małe lub średniej wielkości magazyny również odnoszą korzyści z inteligentnego połączenia różnych modułów oprogramowania.

Moduły oprogramowania STILL do zarządzania przepływem materiałów kontrolują wszystkie przepływy towarów i informacji w łańcuchu intralogistycznym. Elastyczne interfejsy iGo pilot navigation umożliwiają prostą integrację systemów wspomagających, takich jak system nawigacji magazynowej iGo pilot navigation, łatwą komunikację między różnymi komponentami systemu i oprogramowaniem oraz łączą wszystkie procesy w inteligentną całość.


 
 • Optymalne mapowanie i wydajna kontrola przepływu materiałów
 • Optymalne wykorzystanie zasobów transportowych
 • Rozbudowane opcje analityczne
 • Zintegrowany system obejmujący sprzęt i oprogramowanie
 • Prosta komunikacja pomiędzy komponentami systemu
 • Duża elastyczność dzięki konstrukcji modułowej
 • Szybkie wdrożenie dzięki prostemu podłączeniu
 • Przyszłościowe rozwiązanie dzięki możliwości skalowania
MMS Tablet

Doradztwo w zakresie oprogramowania intralogistycznego

Nasi doradcy chętnie udzielą dalszych informacji i odpowiedzą na pytania dotyczące naszej oferty.

+48 61 66 86 100

This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

System zarządzania przepływem materiałów STILL

Moduły systemu zarządzania przepływem materiałów STILL tworzą kompletny system zarządzania magazynem (WMS), który może być wykorzystywany do sterowania, mapowania i analizowania wszystkich przepływów towarów i informacji w całym łańcuchu intralogistycznym. System może być stosowany w kilku lokalizacjach, a także w wielu branżach – od produkcji po handel i usługi. Rozwiązanie systemowe STILL charakteryzuje się tym, że wszystkie komponenty sprzętowe i oprogramowanie, począwszy od terminala STILL po zarządzanie magazynem i system kompletacji zamówień, są modułowe i ze sobą skoordynowane.

Zalety systemu zarządzania przepływem materiałów STILL

 • Zarządzanie aktualnym stanem magazynowym i rozmieszczeniem towarów odbywa się na podstawie dokumentacji wszystkich przepływów towarów, w tym inwentaryzacji w trybie ciągłym
 • Wydajne sterowanie wszystkimi ruchami towarów w celu optymalizacji wykorzystania przestrzeni magazynowej i transportu
 • Przydział wózków, pracowników i środków transportu do wykonywania czynności w ramach przepływu materiałów dostosowanych do przewidzianego użycia
 • Kontrola i przegląd wszystkich ruchów magazynowych (przyjęcie towaru, kompletacja, trasy, załadunek itp.) za pośrednictwem centrum sterowania
 • Rozbudowane opcje analizowania i oceny wszystkich zapasów i ruchów towaru w magazynie
 • Nowoczesna, przystosowana do aktualizacji architektura systemu pod względem sprzętu, oprogramowania i integracji z istniejącymi systemami klienta
 • Elastyczne zastosowanie systemu zarządzania magazynem, transportu i/lub kompletacji zamówień jako samodzielnego rozwiązania lub modułów systemu MMS STILL
 • Połączenie systemów wspomagania operatora STILL i rozwiązań automatyzacji STILL w celu optymalnego wykorzystania wózka w magazynie
 • Sprzęt dostosowany do zastosowania i wózka (np. przygotowanie pod względem elektrycznym i mechanicznym do terminali, a także drukarek i skanerów STILL)

Struktura oprogramowania intralogistycznego

Rozwiązania STILL w zakresie oprogramowania mają na celu zapewnienie wydajności interakcji na wszystkich poziomach logistyki magazynowej, począwszy od poziomu wózków, a skończywszy na transporcie i zarządzaniu zapasami.

 • Level: System ERP do zarządzania towarami (np. SAP)
 • Level: Rozwiązanie w zakresie systemu zarządzania magazynem
 • Level: Rozwiązanie w zakresie systemu sterowania transportem
 • Level: Rozwiązania w zakresie modułów wspomagania wózków - iGo pilot navigation, oprogramowanie AGV
 • Level: Rozwiązania w zakresie wózków: Wózki widłowe, wózki półautomatyczne, wózki samojezdne (AGV)

System zarządzania magazynem

System zarządzania magazynem organizuje zarządzanie zapasami i lokalizacjami. To tutaj udzielana jest odpowiedź na pytanie „gdzie są artykuły oraz ile ich jest?” i przekazywana dalej do systemu planowania zasobów firmy (ERP). Dzięki systemowi zarządzania magazynem wszystkimi ruchami towarów można sterować indywidualnie: od przyjęcia towarów, poprzez kontrolę magazynu i kompletację zamówień, aż po zapewnienie trasy i załadunek w ramach wydania towarów. Dostępne są różne rozwiązania systemowe dla systemów zarządzania magazynem. Oczywiście można również skorzystać z istniejących, autorskich rozwiązań. Przepływ danych odbywa się za pośrednictwem terminali, standardowych interfejsów lub odpowiedniego oprogramowania pośredniczącego.

System prowadzenia wózków

System transportu lub prowadzenia wózków ustala „dokąd ma pojechać dany wózek, aby coś przetransportować”. Rozdziela i optymalizuje zadania transportowe, biorąc pod uwagę różne kryteria, takie jak przejazdy łączone, priorytety zleceń i typy zleceń transportowych – zarówno ręcznie, jak i półautomatycznie lub w pełni automatycznie. W przypadku systemów zautomatyzowanych można go uzupełnić o oprogramowanie do monitorowania iGo insights, aby móc obserwować i analizować ruchy transportowe.

System informacyjny

Przechwytuje wszystkie dane dotyczące zamówień w czasie rzeczywistym i udostępnia odpowiednie kluczowe dane logistyczne w przejrzysty sposób, zapewniając szerokie możliwości analizy.

iGo insights

iGo insights stosuje zasadę uczenia maszynowego w celu poprawy wydajności systemu automatyzacji. Wszystkie dane gromadzone długookresowo przez system sterowania AGV są przesyłane do chmury w celu oceny i mogą być dostępne online za pośrednictwem zaszyfrowanego portalu internetowego.
Z mnóstwa zgromadzonych informacji procesowych można wyodrębnić korelacje i wyprowadzić konkretne zalecenia dotyczące działań, optymalizując w ten sposób dostępność i wydajność systemu.

Interfejs iGo pilot navigation

W trakcie przechowywania i wyszukiwania wózek uzyskuje dostęp do dokładnych współrzędnych miejsc przechowywania. W zależności od stanu technicznego systemu EDP (alternatywnie: systemu ERP) i oczekiwanego poziomu komfortu do podłączenia nawigacji iGo pilot można wybrać ręczne wprowadzanie współrzędnych celu, skanowanie przy użyciu skanera kodów kreskowych lub przesyłanie danych celu z systemu zarządzania magazynem.Pobierz

 • Dane techniczne iGo pilot PDF, 1 MB Pobierz
 • Dane techniczne Zarządzanie przepływem materiałów Software (EN) PDF, 2 MB Pobierz