/products/Service/Spareparts/STILL_Original_Parts_R__Quality/images/STILL_Service_Ersatzteile.jpg

Oryginalne części zamienne – STILL Original Parts®

Podstawa bezpieczeństwa to oryginalne części zamienne

To, co wyróżnia STILL, to nie tylko wysoka dostępność, jakość i wydajność wózków widłowych, ale także fakt, że części zamienne podlegają tym samym wymagającym standardom.

Dlaczego należy wybierać części oryginalne?

Bezpieczeństwo.

Tylko używając oryginalnych części, możesz zagwarantować, że części te zostały poddane surowym normom jakościowym STILL oraz że zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, co z kolei gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa Twoich wózków widłowych. Piractwo produktów i marek jest niezwykle szkodliwe dla osób kupujących imitacje produktów. Podrabiane produkty są wytwarzane w wątpliwych warunkach produkcyjnych i często wiążą się ze znacznym ryzykiem dla zdrowia i bezpieczeństwa ze względu na ich niższą jakość.

Niezawodność.

Oryginalne części zamienne „STILL Original parts®” są certyfikowane i przechodzą intensywne kontrole jakości. Gwarantują one najwyższy poziom niezawodności i jakości „Made in Germany”. Długa żywotność i gwarantowana minimalna dostępność przez 12 lat zapewniają bieżącą eksploatację Twojej floty, zachowują wartość Twoich wózków i zapobiegają kosztownym przestojom. Fakt, że te imitacje wydają się o wiele tańsze, wynika z braku kontroli jakości i stosowania gorszych materiałów. Nie wiadomo, jakie będą późniejsze koszty związane z zakupem takich imitacji.

Prędkość.

Tylko oryginalne części zamienne „STILL Original Parts®” mogą zagwarantować szybkie naprawy w jakości OEM. Możemy dostarczyć ponad 51 000 części zamiennych w najkrótszym możliwym czasie.

This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.
 

Widły ze specjalną powłoką antypoślizgową*

Podczas jazdy po nierównych powierzchniach, transportu skrzyń lub przy silnym hamowaniu ładunek na widłach może niekiedy przemieszczać się w sposób niezamierzony. Nakładanie powłoki* na widły w ramach modernizacji ma wiele zalet:

 • łatwy montaż na miejscu (dotyczy wszystkich typów ciężarówek i wideł)
 • chroni przed ześlizgnięciem się ładunku i tym samym zwiększa bezpieczeństwo pracy
 • zwiększa bezpieczeństwo dzięki kolorowej sygnalizacji
 • reduces damage to goods
 • zmniejsza emisję hałasu poprzez tłumienie kompletacji towarów
 • zwiększa odporność na ścieranie wideł, przedłużając tym samym ich żywotność
 • sygnalizacja kolorystyczna: lepsza widoczność zmniejsza ryzyko wypadków
 • dostępna jest również wersja przewodząca prąd elektryczny

* Patent w trakcie zgłoszenia w Niemczech. Ochrona wzoru użytkowego w Niemczech

 

Oryginalne opony superelastyczne STILL

Oryginalne opony superelastyczne STILL to opony pełne składające się z wielu warstw. Są wykonane w całości ze specjalnej mieszanki gumowej; charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością i nie są wypełnione powietrzem. Ogranicza to stopień pochłaniania wstrząsów i drgań.

Struktura oryginalnych opon superelastycznych STILL sprawia, że są one całkowicie odporne na przebicie i nie wymagają serwisowania. Zapewniają one bardzo dużą stabilność, niskie opory toczenia i elastyczne opcje stosowania, ponieważ mogą być również montowane na obręczach z oponami pneumatycznymi.

Oryginalne opony superelastyczne STILL nadają się zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

Oryginalne opony z pełnej gumy STILL

Opony z pełnej gumy STILL są wykonane z wysoce odpornej mieszanki gumowej, nie są wypełnione powietrzem i mają bardzo małą średnicę. Opony z pełnej gumy nie działają jako amortyzatory.

Oryginalne opony z pełnej gumy STILL są całkowicie odporne na przebicie i nie wymagają obsługi serwisowej. Są idealne do transportu bardzo ciężkich ładunków lub do zastosowań wymagających szczególnie precyzyjnej obsługi.

Oryginalne opony z pełnej gumy STILL są przeznaczone do użytku wewnątrz pomieszczeń.

Oryginalne opony pneumatyczne STILL

Opony pneumatyczne STILL to wypełnione powietrzem opony wykonane ze specjalnej mieszanki gumowej. Są one zaprojektowane tak, aby zapewnić doskonały komfort jazdy i dużą trakcję, nadają się także do jazdy po nierównych nawierzchniach.

Opony pneumatyczne STILL zapewniają najlepszą możliwą amortyzację wstrząsów, pomagając chronić wózek, operatora i ładunek. Nawet podczas transportu ekstremalnie ciężkich ładunków i poruszania się po ciasnych zakrętach zapewniają one wysoką stabilność boczną i niskie opory toczenia.

Oryginalne opony pneumatyczne STILL są przeznaczone do użytku na zewnątrz.

 

Filtry paliwa

Cząstki zanieczyszczeń w paliwie mogą zwiększać stopień zużycia silników spalinowych. Oryginalne filtry paliwa STILL usuwają cząstki zanieczyszczeń z paliwa i tym samym przyczyniają się do wydłużenia żywotności naszych urządzeń.

W silnikach wysokoprężnych zanieczyszczone paliwo może uszkodzić pompę wtryskową i dysze wtryskowe. Oryginalne filtry paliwa STILL usuwają z oleju napędowego cząstki zanieczyszczeń, w tym kurz i rdzę, zapewniając tym samym dłuższą żywotność komponentów.

Do produkcji oryginalnych filtrów paliwa STILL używane są tylko starannie dobrane materiały wysokiej jakości. Podobnie jak wszystkie produkty STILL, filtry paliwa są wykonywane na zamówienie, co chroni urządzenia STILL przed wyciekami. Zapobiega to zanieczyszczeniu środowiska i uszkodzeniu pojazdu.

Twoje korzyści

 • Odfiltrowywanie cząstek zanieczyszczeń z paliwa
 • Wydłużona żywotność urządzeń
 • Zapobieganie zanieczyszczeniom środowiska i uszkodzeniom pojazdów

Filtry powietrza

Silniki Diesla firmy STILL mogą uzyskiwać pełne osiągi tylko przy optymalnej mieszance paliwowo-powietrznej. Dzięki zoptymalizowanym oporom przepływu oryginalne filtry powietrza STILL zapewniają niezmiennie wysoką wydajność przy bardzo niskim zużyciu paliwa.

Oryginalne filtry powietrza STILL oddzielają zanieczyszczenia takie jak pył, piasek i sadza od zasysanego powietrza. Pomaga to zapewnić optymalne spalanie przy niskiej emisji zanieczyszczeń.

Nasze filtry chronią również komorę spalania przed zanieczyszczeniami, które mogą powodować saponifikację i w efekcie zużycie silnika.

Twoje korzyści

 • Zoptymalizowany opór przepływu powietrza
 • Optymalne spalanie przy niskiej emisji zanieczyszczeń
 • Ochrona przed zanieczyszczeniami

Filtry oleju

Nowoczesne, wydajne silniki wymagają odpowiedniego dostarczania oleju silnikowego do punktów smarowania, takich jak tłoki, pierścienie tłokowe i tuleje cylindrowe. Oryginalne filtry oleju STILL zapewniają optymalne zaopatrzenie w olej, zapobiegają spadkom wydajności i chronią przed uszkodzeniem silnika.

Olej silnikowy w urządzeniu jest stale zanieczyszczony pozostałościami spalania, pyłem, węglem i sadzą. Oryginalne filtry oleju STILL czyszczą obwód smarowania i zapobiegają przedwczesnemu zużyciu silnika.

Oryginalne filtry oleju STILL zapewniają niezmiennie wysokie osiągi silnika pod warunkiem przestrzegania określonych terminów wymiany.

Twoje korzyści

 • Optymalne zaopatrzenie w olej
 • Oczyszczanie układu smarowania
 • Stała wysoka wydajność silnika

Filtry oleju hydraulicznego

Do najważniejszych cech Twojej floty STILL należy duża dostępność maszyn, a także wydajne działanie siłowników podnoszenia, przechylania i sterowania. Celem oryginalnych filtrów oleju hydraulicznego STILL jest ochrona naszych nowoczesnych układów hydraulicznych przed zużyciem.

Najczęstszymi zanieczyszczeniami występującymi w układach hydraulicznych, obok pęcherzyków wody i powietrza, są cząstki stałe, które powstają w wyniku ścierania i erozji krawędzi. Dzięki oryginalnym filtrom oleju hydraulicznego STILL zanieczyszczenia te są skutecznie odfiltrowywane. Oryginalne filtry oleju hydraulicznego STILL pomagają zagwarantować wydajność i dużą dostępność wózka widłowego.

Twoje korzyści

 • Duża dyspozycyjność maszyn
 • Ochrona przed zużyciem
 • Efektywna i bezawaryjna praca hydrauliki
 

Więcej informacji

Oryginalne fotele operatora STILL zostały zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii i dlatego zapewniają wysoki poziom komfortu oraz bezpieczną i przyjazną dla użytkownika obsługę.

 

Oryginalne fotele operatora STILL są dostępne w różnych wersjach i z wieloma opcjami wyposażenia – dostosowanymi do specyficznych wymagań klienta.

 

Więcej informacji

Większość z tych bardzo wrażliwych komponentów została opracowana przez STILL i podlega najsurowszym wymogom bezpieczeństwa. Oznacza to, że wszystkie oryginalne komponenty elektroniczne STILL są perfekcyjnie zaprojektowane do zastosowania w wózkach STILL i gwarantują najlepszą wydajność, dostępność i bezpieczeństwo.

 

Więcej informacji

Wózki widłowe wymagają regularnej obsługi serwisowej, jeśli mają pozostać sprawne przez dłuższy czas i funkcjonować z pełną wydajnością. Oryginalne zestawy serwisowe STILL zapewniają sprawną pracę Twoich wózków i pomagają uniknąć nieprzewidzianych kosztów. Dzięki zestawowi serwisowemu firmy STILL masz stały dostęp do wszystkich podzespołów niezbędnych do obsługi serwisowej, co oznacza, że możesz błyskawicznie przywrócić swój wózek do eksploatacji.

 

Dostosowane do potrzeb klienta oryginalne zestawy serwisowe STILL sprawiają, że obsługa serwisowa wózków przemysłowych STILL jest prostsza, szybsza i bardziej opłacalna, niż gdyby każdy element serwisowy był kupowany oddzielnie.

 

Więcej informacji


Materiały do pobrania

 • Broszura serwisu STILL - angielski PDF, 2 MB Pobierz

Skontaktuj się z nami

Nasi eksperci są zawsze dostępni, aby odpowiedzieć na Twoje pytania dotyczące naszej oferty.

Wypełnij formularz

Skontaktujemy się z Tobą możliwie jak najszybciej.

Zadzwoń do konsultanta

Bezpośredni telefon do naszych ekspertów

This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Usługi dodatkowe

Gama usług idealnie dopasowanych do Twoich działań i procesów – od zleceń naprawy po umowy Full Service.