Blue-Q = IQ

Inteligentny system dla ekonomii i ekologii

Stale realizujemy innowacyjne i wydajne pomysły. Jednym z nich jest Blue-Q: inteligentny system dla gospodarki i ekologii. Naciśnięcie przycisku aktywuje tryb wydajności wózka i oszczędza energię tam, gdzie jest ona zbędna w procesie pracy. Inteligentna optymalizacja charakterystyki napędu umożliwia redukcję energii bez uszczerbku dla procesu pracy.

  • Zużycie energii jest zmniejszone nawet o 20%
  • W przypadku wózka elektrycznego o udźwigu 1,6 tony w trybie trzy zmianowym w ciągu pięciu lat, są to oszczędności w wysokości około 2500 euro
  • Emisje CO2 są drastycznie zmniejszone
  • Inteligentnie Blue-Q wyłącza komponenty elektryczne, gdy nie są używane

Jak działa Blue-Q?

Naciśnięcie (niebieskiego) przycisku aktywuje tryb wydajności Blue-Q. Inteligentne dostosowanie charakterystyki silnika oszczędza energię tam, gdzie nie jest potrzebna do pracy w toku.

Jakie są zalety Blue-Q?

W zależności od charakterystyki zastosowania i wyposażenia wózka można zaoszczędzić od 10 do 20% energii . W przypadku wózka elektrycznego o ładowności 1,6 tony w trybie trzyzmianowym oznacza to oszczędność około 2500 euro w ciągu 5 lat. Nie uwzględniono w tym dalszej redukcji kosztów spowodowanej mniejszym zużyciem, dłuższą żywotnością akumulatora i dłuższym czasem działania na jedno ładowanie akumulatora. To również zmniejsza emisję CO2 generowaną podczas produkcji energii elektrycznej, ponieważ jeśli potrzeba mniej energii, potrzeba będzie mniej. Jednak Blue-Q nie tylko wpływa na charakterystykę jazdy, ale także inteligentnie włącza lub wyłącza odbiorców elektrycznych. W zależności od wyposażenia i zastosowania, odbiornikienergii elektrycznej mogą zużywać do 35% mniej energii zużywanej przez wózek.

Wie funktioniert Blue-Q
Was ist der Nutzen von Blue-Q?

Produkty STILL z Blue-Q

Skontaktuj się z nami

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Zapytaj o naszą ofertę w sklepie internetowym STILL:

+48 61 66 86 100

Zapytaj o: Blue-Q

Wypełnij formularz poniżej, skontaktujemy się z tobą.

This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Może Cię także zainteresować