Systemy regałowe Regały paletowe

Tak różne jak Twoje potrzeby

  • Bezpośredni i szybki dostęp do wszystkich artykułów
  • Szybka kontrola zapasów
  • Maksymalna zdolność dopasowania się do każdej przestrzeni magazynowej, wagi czy wielkości składowanych artykułów
  • Doskonały przy dużej ilości artykułów, średniej lub dużej rotacji
  • Pozwala bezpośrednio pobierać ładunki

Chcesz przechowywać różne rodzaje towarów na paletach w swoim magazynie? Jeśli tak, to koniecznie spójrz na regały paletowe STILL. Dzięki bezpośredniemu dostępowi do każdej palety i wysokim standardom bezpieczeństwa regały paletowe STILL są najlepszym możliwym rozwiązaniem dla różnorodnych wymagań magazynowych. Dzięki wysokiej elastyczności ten typ regału można konfigurować bardzo indywidualnie.

Skontaktuj się z nami

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Zapytaj o naszą ofertę w sklepie internetowym STILL:

+48 61 66 86 100

Zapytaj o: Regały paletowe

Wypełnij formularz poniżej, skontaktujemy się z tobą.

This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Zastosowanie regału paletowego

Regały paletowe STILL spełniają szeroki zakres wymagań: są odpowiednie zarówno do magazynów z szerokimi, jak i wąskimi korytarzami, a także do magazynów wysokiego składowania.

Magazyn z szerokimi korytarzami

Standardowym rozwiązaniem dla regałów paletowych jest propozycja układu z szerokim korytarzem.

 

Obsługa regałów następuje z reguły za pomocą wózków widłowych czołowych, bocznych lub wózków do kompletacji. Niższe poziomy obsługiwane mogą być za pomocą wózka ręcznego lub wózka podnośnikowego.

  • Niskie koszty instalacji regałowej
  • Prosta obsługa regałów za pomocą wózka widłowego Kompletacja na poziomie 0 (podłoga)

Magazyn wysokiego składowania/Magazyn z wąskimi korytarzami

Układ z wąskimi korytarzami umożliwia maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

 

Obsługa regałów następuje z reguły za pomocą kierowanych przez operatorów systemowych wózków widłowych lub wózków do kompletacji Pozwala to na dostęp i kompletację ze wszystkich poziomów magazynu. Szyny lub nitka indukcyjna zapewniają precyzyjną jazdę po wyznaczonym torze.

  • Dobre wykorzystanie dostępnych powierzchni magazynowych i wysokości w magazynie
  • Idealne przy dużej liczbie artykułów i średniej bądź dużej rotacji
  • Brak składowania towarów do kompletacji

Regały paletowe - konstrukcja

Regał paletowy składa się z ramy i belki poprzecznej. Rama regału jest bezpiecznie przymocowana do podłogi za pomocą kotew podłogowych. Belki poprzeczne są zaczepione w ramie regału. W zależności od ciężaru ładunku stosowane są różne profile i grubości materiałów.

Konstrukcja regału paletowego STILL spełnia wymagania obowiązujących norm i przepisów bezpieczeństwa.

Opcjonalne akcesoria gwarantują indywidualne bezpieczeństwo i optymalną elastyczność. Zderzak i ochrona przed uderzeniami gwarantują wysokie bezpieczeństwo w codziennym użytkowaniu. Różne opcje półek umożliwiają bardziej elastyczne wykorzystanie regału paletowego STILL.


Regały paletowe - elementy

Rama nośna

Rama nośna składa się z dwóch wsporników połączonych za pomocą poziomych i ukośnych belek. Ramy są przykręcone. Aby zoptymalizować koszty transportu, ramy są montowane na miejscu.

Odległości

Elementy dystansowe łączą dwa stojaki w danej odległości. Jeśli regały są wyposażone w system zraszaczy, elementy dystansowe służą również do montażu rur zraszaczy.

Odległość między regałami określają regionalne normy i przepisy. Jeśli zainstalowane są rury zraszaczy odległość można regulować.

Belki poprzeczne

Belki poprzeczne są zwykle profilami zamkniętymi z hakiem przyspawanym do każdego końca. Hak służy do przymocowania dźwigara do ramy. Dwie belki poprzeczne (para) łączą dwie ramy, tworząc półkę w regale. Na parach belek poprzecznych są przechowywane palety. Można je zaczepić indywidualnie na żądanej wysokości w ramie nośnej.


Regały paletowe - główne akcesoria

Półka

Aby bardziej elastycznie wykorzystać regał, oferujemy szereg różnych rodzajów półek. Wszystkie wersje są dostępne jako rozwiązania do montażu na miejscu. Na przykład płyty wiórowe są dostępne w grubościach do 38 mm. W zależności od sytuacji obciążenia półki z siatki można rozmieścić w taki sam sposób jak podłogi z siatki. Z przyjemnością pomożemy Ci wybrać idealną opcję dla twojego zastosowania.

Ochrona regału

Dostępnych jest wiele różnych rozwiązań chroniących regał przed możliwymi uszkodzeniami. Jeden rodzaj rozwiązania stosuje się w korytarzach, drugi rodzaj służy do ochrony powierzchni czołowej regału.

Ochrona podpór na powierzchni czołowej

Osłona narożna gwarantuje minimalną wymaganą ochronę podpór. Osłona narożna musi mieć co najmniej 300 mm wysokości i musi być przymocowana do podłogi niezależnie od regału.

Osłona przed kolizją, która chroni cały regał jest alternatywą dla osłony narożnej. Jest zamontowana na całej długości czoła regału. Dostępne są różne wersje - środkowa część może być wykonana z drewna lub stali. STILL w więszości przypadków stosuje stal, ponieważ materiał ten jest bardziej sprężysty. Zaletą drewna jest to, że łatwo go wymienić w przypadku uszkodzenia.