Smart Energy Unit

Inteligentne zarządzanie energią

Inteligentne zarządzanie flotą jest warunkiem utrzymania konkurencyjności w dynamicznym świecie intralogistyki. Inteligentne ładowanie jest ważną częścią tego procesu, zapewniając dostępność, elastyczność, efektywność energetyczną i, co nie mniej ważne, przejrzyste zarządzanie kosztami. Jeśli wiesz, kiedy, gdzie i ile energii jest potrzebne oraz zużywane, możesz dokładnie zaplanować ładowanie, zapewniając tym samym pełną dostępność floty i płynny przeładunek materiałów w sposób niezawodny i przemyślany.

Inteligentny system ładowania zapewnia kompleksowe, cyfrowe i przejrzyste monitorowanie i zarządzanie procesami związanymi z akumulatorami i ładowaniem. STILL Smart Energy Unit (SEU) zapewnia sieć do prostowników stacjonarnych umożliwiając wydajną dystrybucję energii. W ten sposób można analizować poziomy ładowania, planować moc i nadawać priorytety procesom ładowania osiągając niezwykłe rezultaty: inteligentny algorytm ładowania zapewni nieprzerwaną gotowość Twojej floty i brak kolejek do miejsca ładowania.

Pulpit nawigacyjny wyświetla na bieżąco poziom naładowania baterii, zużycie energii i sposób ładowania. Co ważne, pozwala to zredukować koszty. Definiując przedziały czasowe ładowania, priorytety i limity mocy, unikniesz kosztownych szczytów obciążenia sieci i będziesz w stanie zauważalnie obniżyć koszty zużywanej energii. Na tym właśnie polega inteligentne ładowanie za pomocą technologii litowo-jonowej STILL.


Smart Energy Unit w 3 minuty

 • Optymalizacja kosztów:
  Kosztownych szczytów mocy można uniknąć dzięki inteligentnej dystrybucji energii i zdefiniowaniu przedziałów czasowych ładowania..
 • Przejrzystość:
  Przejrzysta wizualizacja wszystkich istotnych danych dotyczących ładowania na jednym przyjaznym dla użytkownika pulpicie nawigacyjnym.
 • Efektywność energetyczna:
  Zoptymalizowane wykorzystanie zasobów za pomocą inteligentnego algorytmu zarządzania ładowaniem.

Wszystko w zasięgu wzroku

Pulpit nawigacyjny

Pulpit nawigacyjny STILL Smart Energy Unit zapewnia przejrzysty podgląd wszystkich istotnych informacji umożliwiających zarządzanie ładowaniem, takich jak bieżący status i liczbę aktywnych prostowników, a także aktualny priorytet i wykorzystywaną moc. W dolnej części pulpitu wyświetlane są najważniejsze parametry każdego podłączonego prostownika.

Profil ładowania

W oknie „Profil obciążenia" wyświetlane są dane ładowania wszystkich podłączonych ładowarek. Operator może wybrać przedział czasowy, porównywać liczbę urządzeń i sprawdzić aktualny status. Dane te można wykorzystać do optymalizacji procesów ładowania, np. aby uniknąć szczytów obciążenia za pomocą zadanych limitów ładowania.

Ustawienia ogólne

Przycisk „Ustawienia ogólne" umożliwia nadanie indywidualnych ustawień, na przykład: zdefiniowanie limitów mocy w kW, skonfigurowanie przedziałów czasowych ładowania lub nadanie priorytetów w oparciu o kategorie takie, jak „Prostowniki", „Status ładowania (SoC)" i „Identyfikator wózka".

Masz pytania w tym temacie?

Doradztwo w zakresie systemów zasilania od ekspertów energetycznych STILL
Skorzystaj z naszej fachowej wiedzy w zakresie zrównoważonej intralogistyki. Chętnie pomożemy Ci w podjęciu decyzji o systemie energetycznym Twojej przyszłości.

Kontakt

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt z naszymi konsultantami.

+48 784 066 388

Zapytaj o: Smart Energy Unit

Wypełnij formularz poniżej, skontaktujemy się z tobą.

This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Pobierz

 • Dane techniczne Energy Unit (EN) PDF, 2 MB Pobierz
 • Instrukcja Smart Energy Unit PDF, 4 MB Pobierz

Może Cię również zainteresować