Zrównoważony rozwój

Kształtując przyszłość, bierzemy odpowiedzialność

Zrównoważony rozwój dotyczy nas wszystkich

"First in intralogistics" – ta deklaracja ze strony firmy STILL stanowi wyraźne zobowiązanie wobec naszych klientów, a mianowicie, zapewnienie im wiodących w branży rozwiązań, które zawsze są gotowe do użycia, spełniają wszystkie wymagania i przekraczają oczekiwania. Zrównoważone działania zawsze były integralną częścią naszej obietnicy wydajności. Produkty przyjazne dla środowiska, bezpieczne i ergonomiczne, atrakcyjne środowiska pracy oraz aktywne zaangażowanie społeczne – to kluczowe czynniki konkurencyjne dla STILL, które pomagają zapewnić przyszłość firmy.

Bierzemy odpowiedzialność

Dla naszego środowiska. Dla naszych klientów. Dla przyszłych pokoleń.

 

Dlatego stale pracujemy nad innowacyjnymi technologiami, które pozwalają produkować wysoko wydajne pojazdy i jednocześnie chronią środowisko. Jesteśmy przekonani, że rozwój nowych technologii jest kluczowy, aby osiągnąć trwały, pozytywny wpływ na środowisko, jednocześnie odpowiadając na potrzeby naszych klientów. Skupiamy się na rozwiązaniach oszczędzających koszty i energię. Dlatego nasze inteligentne technologie mają przede wszystkim na celu znaczną redukcję emisji CO2 oraz inteligentne systemy oszczędzania energii.

Raport zrównoważonego rozwoju STILL

Transparentność i jasne fakty

Nie tylko mówimy o zrównoważonym rozwoju, ale również go praktykujemy. Robimy to już od ponad 100 lat. Co to oznacza i jak dbamy o zrównoważony rozwój w STILL? Zapraszamy do zobaczenia tego na własne oczy. Interaktywny raport zrównoważonego rozwoju STILL podsumowuje wszystkie istotne fakty, dane i zmiany w sposób klarowny, zrozumiały i intuicyjny. Ponieważ zrównoważony rozwój to coś więcej niż tylko fakty i liczby, raport zawiera również ciekawe historie i praktyczne przykłady ze świata STILL, które jasno i zrozumiale pokazują, jak zrównoważony rozwój jest wdrażany w STILL - zarówno w przeszłości, jak i obecnie, w sposób zorientowany na rozwiązaniach, odpowiedni i dopasowany do indywidualnych potrzeb.Kliknij tutaj, aby przejść bezpośrednio do raportu dotyczącego zrównoważonego rozwoju STILL: https://sustainability.still.eu

Raport zrównoważonego rozwoju STILL

STILL Sustainability report

Aktualności STILL


Referencje STILL

Certyfikaty

Kliknij tutaj, aby znaleźć wszystkie certyfikaty w jednym miejscu.


Nasze Działania

Unsere Philosophie

Troszczymy się o nasze środowisko i działamy w sposób zrównoważony.

Zachowanie zdrowego środowiska utrzymuje podstawę naszego funkcjonowania. Odpowiedzialnie korzystamy z zasobów naturalnych. Opracowując nowe produkty, od samego początku uwzględniamy ich wpływ na środowisko. Wykorzystujemy materiały możliwe do recyclingu oraz procesy produkcyjne przyjazne dla środowiska. Projektujemy nasze miejsca pracy z myślą o ekologii. Wymagamy od naszych dostawców i partnerów prowadzenia działalności przyjaznej dla środowiska.

Zrównoważony rozwój systemowy

STILL pracuje w oparciu o zintegrowany system zarządzania bezpieczeństwem, zdrowiem i ochroną środowiska pracy, który jest stale udoskonalany. STILL posiada certyfikaty z zakresu zarządzania jakością, zarządzania środowiskowego, zarządzania energią oraz bezpieczeństwa w pracy.

Zertifikate

Pracownicy kluczem do sukcesu

Jesteśmy dumni z tego, że nasze produkty regularnie zdobywają nagrody za swoją jakość i innowacyjność – to wszystko dzięki pracy zespołowej, wykazywanej przez naszych zaangażowanych pracowników, którzy każdego dnia dają z siebie wszystko dla naszych klientów. Promowanie pozytywnej kultury korporacyjnej od dawna stanowi integralną część etosu STILL i jest kluczowym czynnikiem sukcesu firmy.

Recykling akumulatorów litowo-jonowych

Wydajna, mocna - a teraz jeszcze bardziej cyrkularna: STILL sprawia, że technologia litowo-jonowa jest jeszcze bardziej dopasowana do przyszłości.

STILL kończy cykl recyklingu akumulatorów litowo-jonowych w intralogistyce: pionierski specjalista w dziedzinie rozwiązań intralogistycznych poddaje recyklingowi akumulatory litowo-jonowe swoich wózków po zakończeniu ich cyklu życia w europejskim zakładzie swojego strategicznego partnera Li-Cycle. Dzięki innowacyjnemu procesowi recyklingu Li-Cycle, który umożliwia odzysk do 95%, krytyczne materiały mogą zostać zachowane i wykorzystane do produkcji nowych ogniw akumulatorowych. Dzięki temu STILL jest liderem w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jak w przyszłości radzić sobie z zużytymi akumulatorami litowo-jonowymi.

Używane wózki widłowe

Odnawianie używanych wózków widłowych pozwala oszczędzać zasoby i unikać marnotrawstwa, dlatego jest to ważny element działań zrównoważonego rozwoju w STILL. W centrach odnawiania STILL nasze zespoły ekspertów dokonują dokładnej oceny i kontroli całego wózka.

Inicjatywa Blue Competence

Jesteśmy partnerami inicjatywy Blue Competence. Blue Competence (www.bluecompetence.net) to inicjatywa prowadzona przez VDMA (www.vdma.org), której celem jest promowanie zrównoważonego rozwoju w branży inżynierii mechanicznej oraz wyróżnianie zrównoważonych rozwiązań w tej branży. Dzięki naszemu partnerstwu zobowiązujemy się do przestrzegania dwunastu wytycznych dotyczących zrównoważonego rozwoju obowiązujących w branży inżynierii mechanicznej.

Blue Competence