07.07.2021

Projekt STILL w Danfoss nagrodzony IFOY 2021!

Wdrożenie systemu automatyzacji STILL w firmie Danfoss zostało wyróżnione nagrodą IFOY 2021 w dziedzinie całościowych rozwiązań magazynowych. Jury doceniło przede wszystkim efektywność i skalowalność zastosowanych koncepcji.

Zautomatyzowany wózek systemowy VNA serii STILL MX-X zapewnia efektywną obsługę ładunków wśród wąskich alejek magazynu Danfoss bez konieczności angażowania operatora.

IFOY (International Intralogistics and Forklift Truck of the Year Award – międzynarodowa nagroda dla najlepszego wózka widłowego i rozwiązania logistycznego roku) to niezależna organizacja tworząca ramy obiektywnej oceny produktów i usług intralogistycznych. Ze względu na transparentną i dopracowaną metodologię przyznawana przez nią nagroda uchodzi za najbardziej wiarygodne i prestiżowe wyróżnienie branżowe. Ogłoszenie wyników edycji 2021 odbyło się 5 lipca w Dortmundzie. Wśród laureatów znalazło się wdrożenie systemu automatyzacji w firmie Danfoss. W ciągu niespełna pięciu miesięcy w zakładzie zaplanowano i zrealizowano zautomatyzowany system transportu wewnętrznego iGo systems. Wózki AGV – pojazdy STILL MX-X klasy VNA oraz wózki podnośnikowe typu EXV – połączono w jego ramach z przenośnikami, co pozwoliło uzyskać dużą przepustowość magazynu, obniżyć koszty operacyjne o około 20 proc. w stosunku do konwencjonalnych rozwiązań oraz zapewnić skalowalność procesów na okoliczność przyszłego rozwoju działalności obiektu. – To kolejny rok z rzędu, w którym rozwiązanie firmy STILL zostaje wyróżnione najwyższym laurem w branży transportu wewnętrznego. To świadectwo nieustającej innowacyjności, doskonałego wyczucia przez naszych inżynierów potrzeb rynku oraz skutecznej realizacji ambitnych koncepcji – mówi Paweł Włuka, Dyrektor marketingu STILL Polska. – Cieszymy się także z polskiej perspektywy – widzimy bowiem, że skraca się czas od światowych premier i pionierskich wdrożeń do transferu nowoczesnych technologii na nasz grunt. Klienci coraz częściej przyjmują perspektywę długofalowych korzyści i zrównoważonego rozwoju. Cieszymy się, że firma STILL znajduje uznanie ekspertów i klientów jako partner w tego typu realizacjach – dodaje Włuka.

Organizacja IFOY zapowiedziała już kolejną edycję konkursu. Zgłoszenia będą przyjmowane od 1 sierpnia do 30 października 2021 r. Nominowani zostaną wyłonieni do końca grudnia – tak, by wczesną wiosną można było przeprowadzić serię testów, na podstawie których podjęty zostanie werdykt w sprawie najlepszych wózków widłowych i rozwiązań logistycznych 2022 roku.