STILL Polska i WObit – partnerstwo dla automatyzacji

Dążąc do stworzenia kompleksowego portfolio rozwiązań AGV dla magazynów, STILL Polska nawiązuje współpracę z polską firmą WObit. Produkowane w wielkopolskich Dęborzycach roboty mobilne będą wykorzystywane w projektach automatyzacji u klientów STILL.

Koniecznym elementem realizacji strategii polegającej na dążeniu do kompleksowej obsługi klientów w modelu „wszystko od jednego dostawcy” jest systematyczna rozbudowa portfolio. Grupa STILL od lat wzbogaca swoją ofertę zarówno na drodze rozbudowy know-how i zakładów produkcyjnych, akwizycji spółek oraz partnerstwa z podmiotami wiodącymi prym w swoich branżach. W naszym kraju w kategorii autonomicznych, uniwersalnych, mobilnych robotów transportujących (tzw. żółwików) do pionierów i najważniejszych graczy należy firma WObit z siedzibą w Dęborzycach k. Pniew. Pojazdy firmy WObit z nagradzanej i wyróżnianej w konkursach na innowacyjne produkty serii MOBOT® będą dostępne klientom STILL Polska za pośrednictwem Doradców Handlowych STILL.

WObit

– Cieszymy się z formalizacji partnerstwa pomiędzy naszą firmą a STILL Polska w zakresie najmłodszej, prężnie rozwijanej części działalności spółki WObit, jaką są roboty przemysłowe – mówi Przemysław Degórski, Dyrektor Rozwoju w firmie WObit. – Wykorzystanie synergii pomiędzy produktami obydwu firm i możliwość docierania z ofertą do nowych klientów za pośrednictwem przedstawicieli handlowych partnera doskonale wpisuje się w jedno z podstawowych założeń firmy WObit o podążaniu ścieżką dynamicznego rozwoju – tłumaczy.

Najistotniejszymi barierami dla wdrożeń z obszaru automatyki magazynowej są obecnie: cena rozwiązań autonomicznych, możliwość ich skalowania i adaptacji do zmiennych warunków oraz kwestia współpracy maszyn i ludzi. Odpowiedzią STILL na te wyzwania jest modułowa koncepcja automatyzacji, w ramach której poziom technologicznego zaawansowania dostosowany jest do konkretnych potrzeb, przy dążeniu do maksymalnej prostoty obsługi. W robotach mobilnych WObit da się dostrzec przejawy podobnego myślenia o automatyzacji – mówi Szymon Smal, dyrektor działu Advanced Applications STILL Polska. – W wielu zastosowaniach potrzeby klientów w zakresie automatyzacji zaspokajamy bazując na rozwiązaniach rodziny STILL iGo neo. Dostrzegliśmy jednak potencjał dalszej optymalizacji procesów transportu wewnętrznego z użyciem kompaktowych robotów samojezdnych naszego nowego partnera. By uprościć procedury prowadzące do wdrożeń korzystających zarówno z prowadzonych ręcznie i automatycznych wózków STILL, jak i robotów mobilnych WObit, zawiązaliśmy formalną współpracę. Z perspektywy klienta całość projektu będzie odtąd realizowana za pośrednictwem jednego dostawcy. Mam poczucie, że to rozwiązanie korzystne nie tylko z perspektywy WObit i STILL Polska, ale przede wszystkim naszych klientów – konkluduje Smal.