Części zamienne

Koła, rolki i opony

Do płynnego działania procesów roboczych

Koło zbudowane jest z opony oraz felgi i jest zamontowane na ułożyskowanej obrotowej osi. Siła potrzebna do napędu wózka jest przenoszona przez oś na felgę z oponą i ostatecznie na podłoże.

Koła mają istotny wpływ na stabilność, zachowanie się pojazdu podczas jazdy oraz osiągi. Muszą zapewniać niezawodne działanie nawet przy maksymalnych obciążeniach pojazdu czy przy jeździe po nierównym podłożu. Oryginalne koła STILL są sprawdzane pod kątem spełnienia tych kryteriów.

/products/Service/Spareparts/STILL_Original_Wheels_Rollers_Tyres/images/STILL_Grafikproduktion_Service_Ersatzteile_Raeder-Rollen-Reifen_4K.jpg

Skontaktuj się z nami

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.


Zapytaj o naszą ofertę w sklepie internetowym STILL:
+48 600 493 941

Kontakt

+48 61 66 86 100

Zapytaj o: Koła, rolki i opony

Wypełnij formularz poniżej, skontaktujemy się z tobą.

Rolki

Oryginalne rolki STILL są powszechnie stosowane w wielu wózkach przemysłowych jako kółka skrętne, kółka sztywne czy rolki prowadzące masztu. Zaletą rolek są ich znacznie mniejsze wymiary niż kół.

Oryginalne rolki STILL charakteryzują się wysoką jakością wykonania, co zapewnia zmniejszone zużywanie się elementów obrotowych, płynną pracę i długi okres użytkowania wózków STILL.

Opony

Opony w wózkach widłowych zapewniają bezpośredni kontakt pojazdu z podłożem. Koła przenoszą cały ciężar pojazdu oraz siły przyspieszenia i hamowania, jak również umożliwiają jego kierowanie i amortyzację wstrząsów. Podczas codziennej eksploatacji opony są poddawane działaniu bardzo dużych obciążeń, co stawia szczególnie wysokie wymagania w stosunku do ich jakości.

STILL oferuje trzy rodzaje opon: superelastyczne, gumowe pełne oraz pneumatyczne. Oczywiście wszystkie spełniają kryteria jakości STILL.

Oryginalne opony superelastyczne STILL

Opony superelastyczne STILL są oponami pełnymi o budowie wielowarstwowej. Są one w całości wykonane ze specjalnego, sprężystego kauczuku i nie są wypełnione wewnątrz powietrzem. Z tego względu tylko w ograniczonym stopniu zapewniają tłumienie wstrząsów i drgań.

Oryginalne opony superelastyczne STILL są dzięki swojej budowie niewrażliwe na przebicia i całkowicie bezobsługowe. Opony zapewniają bardzo wysoką stabilność, niskie opory toczenia oraz możliwość wymiany na opony pneumatyczne z uwagi na jednakowe felgi stosowane dla obu typów.

Oryginalne opony superelastyczne STILL nadają się do użytkowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Oryginalne opony gumowe pełne STILL

Oryginalne opony gumowe pełne STILL są wykonane ze specjalnej mieszanki gumowej o wysokiej wytrzymałości, co umożliwia wykonywanie kół o bardzo małych średnicach. Opony nie są wypełnione wewnątrz powietrzem i z tego względu cechują się małą sprężystością. 

Oryginalne opony gumowe pełne STILL są dzięki swojej budowie niewrażliwe na przebicia i całkowicie bezobsługowe. Nadają się one szczególnie do transportu bardzo ciężkich ładunków lub prac wymagających bardzo precyzyjnego prowadzenia.

Oryginalne opony gumowe pełne STILL przeznaczone są do użytku wewnątrz budynków.

Oryginalne opony pneumatyczne STILL

Opony pneumatyczne STILL wykonane są ze specjalnej mieszanki gumowej i są wypełnione wewnątrz powietrzem. Dzięki swojej konstrukcji opony te oferują doskonały komfort jazdy oraz przyczepność i nadają się do stosowania na nierównych podłożach. 

Oryginalne opony pneumatyczne STILL doskonale wytłumiają wstrząsy i drgania, co zapewnia ochronę pojazdu, kierowcy i ładunku. Opony charakteryzują się wysoką stabilnością boczną i niskimi oporami toczenia nawet przy przewożeniu ciężkich ładunków czy pokonywaniu ostrych zakrętów. 

Oryginalne opony pneumatyczne STILL nadają się szczególnie do użytkowania na zewnątrz budynków.