Systemy regałowe Systemy PalletShuttle

Prosty sposób na automatyczne przechowywanie

  • Maksymalne wykorzystanie przestrzeni
  • Oszczędność czasu dzięki jednoczesnemu użyciu systemu Shuttle i wózka
  • Większa elastyczność w porównaniu z tradycyjnymi systemami składowania: możliwość załadunku kilku poziomów regałów
  • Półautomatyczny załadunek i rozładunek: realizowana zasada LiFo (Last-in-First-out) oraz FiFo (First-in-First-out)
  • Bezpieczny transport ładunków

Oczekujesz maksymalnego wykorzystania magazynu i przestrzeni przy dużych tempie przeładunkowym? W takim razie powinieneś dokładnie przyjrzeć się regałom PalletShuttle od STILL. Dzięki PalletShuttle firmy STILL możesz optymalnie wykorzystać gęstą przestrzeń magazynową również przy dużej ilości artykułów i palet.

System umożliwia półautomatyczne przechowywanie i wyszukiwanie nośników ładunku. Shuttle przesuwa ładunek w dół korytarza i przechowuje paletę w regale. System umożliwia niezależny załadunek kilku korytarzy.

Pamiętaj: Czas i miejsce do przechowywania są cenne. Zoptymalizuj wykorzystanie istniejącej przestrzeni dzięki systemowi PalletShuttle nawet jeśli potrzebujesz przechowywać różne produkty.

Wózek i Shuttle współpracują ze sobą. Zasada jest równie prosta jak efektywna: Shuttle podejmuje paletę na początku poziomu regału z wózka, wprowadza ją w automatycznie w prowadnice na końcu korytarza (w tym czasie wózek może rozładować następną paletę np. z ciężarówki). Shuttle ostrożnie osadza paletę na szynach i wraca na początek po następną. Wygoda: Shuttle automatycznie wykrywa koniec korytarza.

Dzięki PalletShuttle oszczędzasz dużo czasu i zwiększasz bezpieczeństwo w magazynie: wózek nie musi wjeżdżać do regału, a transportowane towary są traktowane bardzo ostrożnie w porównaniu do przechowywania blokowego. Mobilny system ochrony pieszych, który jest standardem wyposażenia gwarantuje bezpieczną obsługę.

Skontaktuj się z nami

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Zapytaj o naszą ofertę w sklepie internetowym STILL:

+48 61 66 86 100

Zapytaj o: PalletShuttle od STILL

Wypełnij formularz poniżej, skontaktujemy się z tobą.

This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Konstrukcja PalletShuttle

PalletShuttle od STILL jest praktycznie identyczny z regałem wjezdnym. Z tą różnicą, że wózki nie poruszają się w regale i że każdy poziom jest indywidualnie dostępny. Palety są przechowywane bezpośrednio przy powierzchni regału i przenoszone do regału za pomocą Shuttle.


PalletShuttle - elementy

Podpory regału

Podpory regału są podstawowymi elementami regału i są wykonane ze specjalnych profili stalowych o różnych grubościach w zależności od oczekiwanego ciężaru ładunku w korytarzu. Dwa wsporniki są przykręcone do profili w celu utworzenia podpory. Podpory regału są bezpiecznie przykręcone do podłogi.

Belka podłużna

Kolumny regałów są połączone wzdłużnie podłużnymi belkami, aby zwiększyć stabilność regału. Aby zapewnić płynny transport palet w korytarzu, powierzchnia czołowa pozbawiona jest belki podłużnej.

Szyna nośna

Szyny nośne w PalletShuttle są przymocowane za pomocą uchwytów na wsporniku i spełniają dwie funkcje: podtrzymują palety oraz umożliwiają poruszanie się Shuttle wzdłuż szyny. W każdym korytarzu wysokość montażu można indywidualnie zmieniać skokowo co 50 mm. Ponieważ szyny są zaczepione na podporach każdego korytarza, bardzo łatwo jest zmodyfikować system w razie potrzeby.

Ogranicznik koła

Ogranicznik koła przed regałem pomaga zatrzymać wózek podający w określonej odległości przed regałem. Zapobiega to uszkodzeniom z regału.

Pallet shuttle

Zadaniem shuttle jest półautomatyczne składowanie i wyciąganie palet z regału. Wymiary używanego shuttle muszą odpowiadać wymiarom przenoszonego ładunku. Dostarczamy rozwiązania dla europalet, palet przemysłowych i wybranych rodzajów palet chemicznych. Prędkość transportu shuttle wynosi od 0,9 do 1,1 m / s. Tace typu Shuttle są nie tylko zwinne, ale także wyjątkowo silne. Dzięki maksymalnej ładowności 1 500 kg składują również nośniki ciężkich ładunków szybko i bezpiecznie. Mówiąc o bezpieczeństwie: aby zapewnić bezpieczną obsługę, paleta nie może zginać się o więcej niż 10 cm w środku. Wysokie poziomy bezpieczeństwa są gwarantowane przez skaner ochrony osobistej, który jest standardowo montowany do każdego promu.

Centrowanie palet

Wyposażenie do centrowania palet umożliwia dokładne umieszczenie palety w regale. Dzięki urządzeniu do centrowania palet łatwo jest umieścić paletę dokładnie pośrodku między szynami.

Platform ściągająca

Platforma ściągająca służy do bezpiecznego ściągania tacy Shuttle lub ładunku z regału. Platforma ściagająca jest obsługiwana ręcznie. Pozwala zespołom ratunkowym zejść korytarzem, by zbliżyć się do uszkodzonej lub zesputej tacy. Tacę Shuttle można holować z korytarza za pomocą haka.

Osłony boczne

Boczne osłony są zamontowane z boku regału, aby uniemożliwić dostęp z boku podczas pracy. Zapobiega to wypadkom.


Zakup pallet shuttle systems

Planowany pod kątem wydajności magazyn gwarantuje wysoką i ekonomiczną wykonalność. Skorzystaj z profesjonalnej konsultacji z naszymi ekspertami STILL od samego początku planowania magazynu. Przed podjęciem decyzji o zakupie pomagamy w każdym aspekcie - od sprawdzenia projektu magazynu po omówienie planowanych przepływów pracy. Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś zdecydować się na STILL przy zakupie systemu pallet shuttle:

  • Wieloletnie doświadczenie: blisko naszych klientów od ponad 95 lat.
  • Partnerstwo, na którym możesz polegać.
  • Holistyczna koncepcja premium - od konsultacji do serwisu .
  • Zawsze blisko Ciebie: 5 oddziałów, 5 baz wynajmu & 200 techników serwisowych w samej Polsce.
  • Wyszkolony zespół instalacyjny zapewnia właściwy montaż systemu pallet shuttle.