Technologia ogniw paliwowych

Najnowsza technologia ogniw paliwowych drugiej generacji

Pełna moc - czysta energia. Technologia ogniw paliwowych STILL wytwarza energię elektryczną do jazdy, podnoszenia i funkcji pomocniczych bezpośrednio na pokładzie pojazdu. Innowacyjne ogniwo paliwowe STILL PowerPack sprawia, że wózki łatwo nadają się do pracy w trybie wielozmianowym, minimalizują przerwy w pracy w celu ładowania i chronią środowisko.

  • Jeden krótki postój na stacji paliw wodorowych zastępuje wysiłek wymiany baterii
  • Zminimalizowane przerwy w pracy ze względu na szybkie tankowanie
  • PowerPack z ogniw paliwowych dostarcza stałe napięcie znamionowe 80 V, dopóki wodór nie zostanie w pełni zużyty
  • wytwarza zero emisji

Technologia ogniw paliwowych STILL wytwarza energię elektryczną dla napędów elektrycznych do jazdy, hydrauliki i odbiorników pomocniczych bezpośrednio na pokładzie pojazdu.

Podstawowym elementem systemu są ogniwa paliwowe, w których wodór reaguje z tlenem z powietrza, wytwarzając energię elektryczną. Energia jest następnie magazynowana i może być wykorzystana do układów napędowych.

Wodór potrzebny do tej reakcji jest magazynowany pod wysokim ciśnieniem w zbiornikach z gazem. Tlen jest po prostu pobierany z powietrza. Jedyna „emisja” tego procesu to czysta woda, żaden CO2 nie zanieczyszcza naszej atmosfery.

Wszystkie elementy tej „mobilnej elektrowni” w tym zbiorniki zawierające wodór potrzebny do reakcji są umieszczone w bardzo małej przestrzeni nie większej niż standardowa bateria STILL 80 V. Ponieważ ogniwo paliwowe dostarcza energię elektryczną, można zastosować sprawdzone systemy napędowe STILL. 


Zalety technologii ogniw paliwowych STILL

Innowacyjny zestaw zasilający do ogniw paliwowych STILL został zaprojektowany tak, aby idealnie pasował do codziennej pracy wózka widłowego. Zasilanie ogniw paliwowych w prototypowym RX 60-45 można łatwo zastąpić standardowym akumulatorem RX 60 z boczną wymianą baterii, co jest standardem we wszystkich modelach RX 60.

Jest to możliwe dzięki podobnym wymiarom i podobnej wydajności oraz identycznemu napięciu znamionowemu wynoszącemu 80 V i zestawu zasilającego ogniwa paliwowego:

  Zestaw zasilający do ogniw Bateria 6PzS840
Długość 855 mm 855 mm
Szerokość 1028 mm 999 mm
Wysokość 784 mm 784 mm
Waga 1150 kg 2178 kg
Wydajność (maks. 15 s) 30 kW
Wydajność (wytrzymałość) 10 kW 12 kW
Napięcie nominalne 80 V 80 V
Zawartość energii 25 kW 50 kW
Flota wynajmu

Nie wymaga wymiany baterii.
Jeśli wodór na pokładzie zostanie zużyty, wystarczy krótki postój na stacji zasilania, aby napełnić zbiornik i kontynuować pracę. Nie jest potrzebny wysiłek, aby wymienić akumulator i kosztowna druga bateria.

Tylko krótkie przerwy w pracy.
Napełnianie wózka wodorem zajmuje tylko 5 minut. Jest to ogromna zaleta ogniwa paliwowego w porównaniu z konwencjonalnym akumulatorem, którego ładowanie zajmuje wiele godzin.

Łatwa obsługa wielu zmian.
Napełnianie zbiorników wodoru wózka wystarcza, aby zapewnić pracę w trybie wielozmianowym. Dlatego nie jest konieczne utrzymywanie drugiego lub trzeciego akumulatora do wózka dzięki czemu można zaoszczędzić dodatkowe środki.

Pełna wydajność
Zasilacz ogniw paliwowych STILL dostarcza napięcie znamionowe 80 V, o ile w zbiorniku jest wodór - w przeciwieństwie do napięcia akumulatora, który stale spada po rozpoczęciu pracy.

Czysta energia
Eksploatacja wózka z wodorem nie powoduje emisji zanieczyszczeń. Nie są emitowane cząsteczki sadzy, gazy azotowe ani dwutlenek węgla, które mogłyby zaszkodzić naszemu środowisku lub naszemu klimatowi. Jedyną emisją z reakcji wodoru z tlenem jest czysta woda w postaci pary.


Elementy pakietu zasilającego ogniwa paliwowe STILL

Aufbau der Brennstoffzellen-PowerPacks von STILL

STILL Fuel Cell - wdrożenia

Corstyrène setzt bei Wasserstoff-Gabelstaplern auf STILL

Zukunftstechnologie bewährt sich im harten Logistikalltag

Stark


Czy masz pytania dotyczące tego tematu?

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontak.

Kontakt

+48 61 66 86 100

Zapytaj o: Technologia ogniw paliwowych

Wypełnij formularz poniżej, skontaktujemy się z tobą.