iGo – automatyzacja

We drive automated vehicles

We drive automated vehicles

W zakresie automatyzacji wózków widłowych STILL oferuje wyjątkowo kompleksową gamę ustandaryzowanych i skalowalnych rozwiązań. Oznacza to, że projekty automatyzacji można łatwo wdrożyć w dowolnym momencie. W ten sposób każda firma, niezależnie od wielkości, może czerpać korzyści ze zautomatyzowanych procesów transportowych.

Bardziej złożone. Szybsze. O większej wartości. Czy widzisz siebie każdego dnia w obliczu takich wyzwań, konkurując o zadowolonych klientów?

  • Opóźnienia dostawy spowodowane rosnącą liczbą zamówień.
  • Pojemność magazynu osiąga swoje granice.
  • Pracownicy magazynu są narażeni na duży stres fizyczny.
  • Nieefektywne procesy są spowodowane błędami, pustymi przebiegami i uszkodzeniami podczas transportu.

Powinieneś rozważyć zautomatyzowanie procesów intralogistycznych - niezwykle produktywny sposób skutecznego rozwiązania takich i im podobnych problemów .

Czasem bariera finansowa niektórych innowacji technologicznych dla Twoich potrzeb wydaje się nie do pokonania. Nasi doradcy i eksperci będą z Tobą ściśle współpracować, aby dopasować odpowiedni poziom automatyzacji i upewnić się, że nie zgubisz się w dżungli cyfrowych ofert z Przemysłu 4.0. Omówimy to razem z Tobą, krok po kroku: Ręczny. Półautomatyczny. W pełni automatyczny.

Ty także możesz skorzystać z oferty produktów STILL iGo i zaprojektować swoją intralogistykę, jednocześnie zwiększając poziom bezpieczeństwa, doskonałości procesów, dostępności i efektywności kosztowej.


Pomagamy Tobie zrozumieć koncepcję automatyzacji

Korzystamy z naszej wiedzy aby pomóc Ci przeanalizować procesy, zidentyfikować potencjał automatyzacji i w ten sposób przygotować Twoją firmę na nadchodzącą przyszłość. Usługi wykonywane są przez doświadczonych w intralogistyce ekspertów STILL i obejmują następujące, szczegółowe kroki:

1. Zbieranie danych

Po przeprowadzeniu wizji lokalnej w magazynie otrzymujemy przejrzysty obraz istniejącego systemu przepływu materiałów.

2. Analiza

Potencjały automatyzacji są określane na podstawie danych transportowych i tych dotyczących procesów, podobnie jak techniczna i ekonomiczna wykonalność różnych wariantów automatyzacji.

3. Wskazówki

Otrzymasz spersonalizowane wskazówki oparte na naszym wieloletnim doświadczeniu w branży i na Twoich kluczowych danych finansowych.

4. Plan i wymagania

Opracowujemy koncepcję, która daje wyraźne wskazania spodziewanej wartości dodanej. Ustalamy wymogi funkcjonalne jako podstawę do wdrożenia Twojego indywidualnego rozwiązania.


Rozwiązania automatyzacyjne STILL

Trzy etapy rozwoju zautomatyzowanej przyszłości

1. Jazda wspomagana

Na tym poziomie automatyzacji operator jest wspomagany przez różne funkcje inteligentnej pomocy w wózku, ale pozostaje odpowiedzialny za nawigację w każdej sytuacji. Na przykład STILL oferuje indywidualnie programowane komunikaty ostrzegawcze oraz dostosowaną do różnych sytuacji manualną regulację prędkości, umożliwiając bardzo bezpieczną i niemęczącą pracę.

2. Jazda półautomatyczna

Ten poziom automatyzacji obejmuje rozwiązania, które pozwalają wózkom i ciągnikom poruszać się po magazynie z częściową niezależnością, przy użyciu specjalnego oprogramowania lub sztucznej inteligencji i czujników. Dzięki temu są inteligentnym partnerem dla swoich użytkowników. Wózki kompletacyjne dzięki temu mogą podążać za swoimi operatorami na każdym etapie, a wóżki dedykowane wąskim korytarzom mogą przemieszczać się półautomatycznie aż do prawidłowego położenia palety wzdłuż optymalnej trasy. Jednak na każdym etapie to operator ponosi odpowiedzialność za eksploatację wózka. W ten sposób półautomatyczne wózki odciążają pracownika i zwiększają zarówno wydajność, jak i bezpieczeństwo w magazynie.

3. Jazda w pełni automatyczna

Samojezdne wózki przemysłowe służące do zautomatyzowania intralogistyki są obecnie z powodzeniem wykorzystywane przez wielu liderów w swoich branżach, gdzie w widoczny sposób prowadzą do znacznej poprawy wydajności obsługi procesów magazynowych. Dzięki znormalizowanym zestawom automatyzacji poszczególne serie wózków STILL mogą być zautomatyzowane w mgnieniu oka, dopasowane do wymagań różnych procesów oraz przeskalowane w celu stworzenia kompleksowego automatycznego procesu logistycznego.

iGo pilot

System wspomagania dla wąskich korytarzy

Dzięki funkcjom nawigacji i bezpieczeństwa iGo pilot, system wspomagania operatora iGo łączy indywidualną topografię Twojego magazynu z wąskimi korytarzami. Podczas gdy nawigacja iGo pilot prowadzi operatora i jego wózek do wąskich korytarzy półautomatycznie wzdłuż optymalnej trasy do wskazanej lokalizacji palety, system bezpieczeństwa iGo pilot wykorzystuje różne funkcje w celu ochrony towarów, regałów i infrastruktury budynku, a także samego wózka przed uszkodzeniem.

iGo neo

Autonomiczny partner

Dzięki technologii iGo neo STILL jest pierwszą firmą, która z powodzeniem przekształciła seryjnie produkowane wózki w autonomicznych asystentów operatora. Dzięki temu wózek do kompletacji, taki jak OPX iGo neo, może śledzić operatora na każdym etapie. Wózek zawsze zatrzymuje się dokładnie w optymalnej pozycji kompletacji i intuicyjnie dostosowuje ścieżkę jazdy oraz prędkość, wykorzystując sztuczną inteligencję do wykonywanego zadania.

iGo systems

W pełni zautomatyzowany proces logistyczny

iGo systems realizują zautomatyzowaną interakcję jednego lub wielu różnych wózków przemysłowych w celu wykonywania zadań transportowych w magazynie bez operatora. Standardowy wózek STILL jest zatem wyposażony w zestaw automatyzacji iGo odpowiednio do każdego zadania transportowego. Następnie oprogramowanie iGo przejmuje kontrolę nad wózkamii i regulacją ruchu, skutecznie wykorzystuje flotę i monitoruje wszystkie ładowania akumulatora.

Trudno się zdecydować?

Nasi doradcy pozostają do dyspozycji by odpowiedzieć na Twoje pytania na temat portfolio naszych produktów.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
 

Przykłady wdrożeń u klientów

Audi

"Każdego dnia możemy osiągnąć, a czasem nawet przekroczyć określoną wydajność dwóch urządzeń. Jest to niewątpliwie zasługą doskonałej współpracy ze STILL i Dematic."

Stefan Meier, Planista logistyki w Audi

CASA

"Wszystkie nasze działania logistyczne zostaną połączone w nowe, w dużej mierze zautomatyzowane Europejskie Centrum Dystrybucji."

Bart Dauwen, Kierownik Magazynu, CASA International 

Kuraray Trosifol

„Udostępniliśmy nasz projekt wielu znanym dostawcom systemów transportu zautomatyzowanego i kompletnych rozwiązań. Ostatecznie tylko trzech było na tyle pewnych siebie, koniec końców STILL był jedynym wykonawcą, który był w stanie wdrożyć kompletną koncepcję w bardzo krótkim czasie, zaledwie dziewięciu tygodni,"

Manfred Kania, Dyrektor ds. logistyki, Kuraray Trosifol


Pliki do pobrania

 

Skontaktuj się z nami

Nasi doradcy pozostają do dyspozycji by odpowiedzieć na Twoje pytania na temat portfolio naszych produktów.

Wypełnij formularz

Odpowiemy na Twoje zapytanie tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Zadzwoń do Doradcy

Bezpośredni numer do naszych doradców

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.