Wózki samojezdne (AGV)

Automatyzacja w intralogistyce

We drive automated vehicles.

Dzięki iGo firma STILL może zaoferować różne poziomy automatyzacji intralogistyki z wykorzystaniem pojazdów, które można indywidualnie dostosować do wymagań klienta.

Żadne inne rozwiązanie nie oferuje tak dużego potencjału w zakresie optymalizacji procesów, wymiany danych i tworzenia sieci jak właśnie systemy zautomatyzowane. Dużą rolę odgrywają tu roboty, pojazdy autonomiczne i zautomatyzowane systemy transportowe (AGV).

Nie jest zatem zaskakujące, że w ostatnich latach nastąpił ogromny rozwój w tej dziedzinie. Prowadzone są bardzo liczne prace badawczo-rozwojowe, w które inwestują nie tylko duzi i uznani producenci AGV. Istnieją również setki start-upów, firm technologicznych i programistycznych, które próbują opanować rynek w tej dziedzinie. Z naszego doświadczenia wynika, że może to być dość mylące dla firm, które chcą zacząć automatyzować swoje procesy.

Nie każda innowacja technologiczna jest zawsze racjonalna pod względem ekonomicznym dla danego zadania. Pilnujemy, aby klient nie zagubił się w gąszczu cyfrowych ofert w ramach koncepcji „Przemysł 4.0” i towarzyszymy w tym procesie na zasadach partnerskich:

Niezależnie od tego, na jakim etapie projektu automatyzacji znajduje się klient, ustalimy zestaw rozwiązań technicznych odpowiedni dla intralogistyki w firmie klienta, nie tracąc nigdy z oczu opłacalności inwestycji.


 • Przyszłościowe rozwiązanie. Znormalizowane i skalowalne rozwiązania spełniające wszelkie wymagania w zakresie automatyzacji
 • Ekonomiczność. Odpowiednie rozwiązanie w dziedzinie automatyzacji z uwzględnieniem ROI
 • Elastyczność. Różne poziomy automatyzacji: poziom automatyzacji zależy od konkretnych procesów
 • Bezpieczeństwo. Nowoczesne technologie nawigacyjne i ochrona osób
 • Kompletne rozwiązanie. Mobilne i stacjonarne rozwiązania dla w pełni zautomatyzowanych łańcuchów dostaw
 • Możliwość planowania. Krótkie czasy reakcji zarówno w przypadku przygotowania koncepcji i oferty, jak i wdrożenia projektów

Doradztwo w zakresie zautomatyzowanych pojazdów transportowych

 • Analiza warunków ramowych i procesów
 • Opracowanie koncepcji automatyzacji
 • Weryfikacja koncepcji / uwzględnienie uwarunkowań biznesowych
 • Kwalifikacja projektu
 • Przygotowanie oferty
 • Planowanie projektu
 • Wdrożenie
 • Serwis

Rozwiązania w zakresie automatyzacji wymagają dobrego przygotowania i racjonalnego planowania.Podzcas wstępnej rozmowy wspólnie oceniamy warunki ramowe panujące w obszarze zastosowania i rozmawiamy o aktualnych i planowanych procesach w magazynie klienta.

+48 664 138 913

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Poziomy automatyzacji intralogistyki

Poziom automatyzacji jest uwarunkowany procesami zachodzącymi w firmie klienta. Nasi eksperci ściśle współpracują z klientem, aby ustalić odpowiedni poziom automatyzacji i systematycznie rozwijać procesy w firmie klienta.

1. Jazda wspomagana

Systemy wspomagania automatycznie pomagają w wykonywaniu określonych zadań.

2. Jazda częściowo zautomatyzowana

Pojazdy poruszają się częściowo autonomicznie lub automatycznie przejmują niektóre zadania.

3. Zalecenie dotyczące działań

Samojezdne urządzenia do transportu poziomego w pełni zautomatyzowanym procesie.


Rozwiązania automatyki magazynowej dla intralogistyki

Rozwiązania automatyzacji iGo firmy STILL obsługują różne poziomy automatyzacji intralogistyki – od systemów wspomagających, poprzez jazdę półautomatyczną aż po w pełni zautomatyzowane procesy logistyczne.

Autonomiczne roboty mobilne (AMR) – autonomiczny transport poziomy

Systemy AMR, takie jak STILL ACH, są prostym rozwiązaniem przeznaczonym do zautomatyzowanego transportu poziomego towarów.