10.06.2022

STILL na LogiMAT 2022

LogiMAT 2022: Wózki elektryczne i automatyzacja

Na przełomie maja i czerwca w Stuttgarcie odbyły się pierwsze po pandemicznej przerwie targi LogiMAT. Podczas wydarzenia firma STILL pokazała najnowszy wózek czołowy serii RX i szeroko poruszała tematy związane z automatyzacją.

Stanowisko STILL na LogiMAT 2022 cieszyło się dużą popularnością gości targowych.

Zrealizowane po raz pierwszy od ponad 3 lat w trybie stacjonarnym targi LogiMAT odbyły się pod hasłem „Smart – Sustainable – Safe” („Inteligentne – Zrównoważone – Bezpieczne”). Mające miejsce na liczącej 125 tys. mkw. powierzchni pawilonów Messe Stuttgart wydarzenie zgromadziło w dniach od 31 maja do 2 czerwca 1 571 wystawców i 50 000 gości. – Targi uznajemy za pomyślny restart po prawie 40-miesięcznej przerwie spowodowanej przez COVID – mówi Michael Ruchty, dyrektor wystawy. – Jesteśmy bardzo zadowoleni ze statystyk i tego, jak rozwinął się LogiMAT 2022 – podsumowuje.

Podczas LogiMAT 2022 premierę miał nowy kompaktowy wózek elektryczny STILL RXE

Jednym z powracających na targi wystawców była firma STILL. Podczas LogiMAT 2022 odbyła się oficjalna premiera jej najmłodszego i najbardziej kompaktowego elektrycznego wózka czołowego serii RX. – RXE to następca legendarnego STILL RX 50, jednego z najlepiej sprzedających się pojazdów w swojej klasie. RXE stanowi nową odsłonę najmniejszych elektrycznych wózków czołowych z przeciwwagą w ofercie STILL. Pod względem kompaktowości w swojej kategorii nie ma sobie równych – mówi Paweł Włuka, Dyrektor Marketingu STILL Polska. – Stanowisko, na którym promowano nasze najnowsze wózki czołowe z napędem elektrycznym, cieszyło się podczas LogiMAT dużym zainteresowaniem gości. Tematem wielu dyskusji stały się także prezentowane po sąsiedzku rozwiązania automatyzacyjne STILL – relacjonuje.

Automatyzacja w intralogistyce – silny element obecności targowej firmy STILL


Tematem wszechstronnie poruszanym w trakcie targów przez STILL była także automatyzacja transportu wewnętrznego. Niezależnie od realizowanych na stoisku pokazów funkcjonowania systemów samodzielnych wózków, w czasie wydarzenia odbywały się ogólnodostępne relacje online ekspertów firmy na temat pojazdów AMR, wykorzystania w procesie kompletacji kooperacyjnych wózków AGV oraz systemów wsparcia operatorów. – Zapewnienie klientom automatyzacji na miarę ich potrzeb to sposób STILL na upowszechnianie tego typu produktów – tłumaczy Paweł Włuka. – Duża elastyczność, modułowa konstrukcja pojazdów oraz ciągły rozwój oferty produktowej w tym zakresie pozwalają nam wdrażać rozwiązania automatyzacyjne zarówno w dużych inwestycjach i całościowych wdrożeniach, jak i u klientów, którzy są zdecydowani usprawnić w oparciu o systemy wsparcia operatorów pojedyncze zadania – dodaje Dyrektor Marketingu STILL Polska.

Ciągniki elektryczne z nominowanym do IFOY 2022 systemem oraz nowoczesne wózki unoszące

Uzupełnienie programu relacji oraz pokazów na stanowisku STILL stanowiły ciągniki elektryczne LXT/LXW z dostosowującym prędkość jazdy po rampach systemem DSR (nominacja do IFOY 2022) oraz wózki unoszące z platformą dla operatora EXH-S. – Obecność STILL GmbH na targach LogiMAT wpisała się w motto „Smart – Sustainable – Safe”. Koncentrowaliśmy się na inteligentnych rozwiązaniach automatyzacyjnych, kompaktowych i dobrze dostosowanych do konkretnych zadań pojazdach oraz systemach minimalizujących ryzyko wypadków – mówi Dyrektor Marketingu STILL Polska. – Cieszymy się, że po pandemicznej przerwie można było pokazać nasze rozwiązania na żywo i dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili targowe stoisko STILL – konkluduje.