07.09.2023

Osiem razy tak dla charytatywnej sztafety

Firma STILL Polska zaangażowała się w pomoc beneficjentom Fundacji Poland Business Run, sponsorując pracownikom osiem pakietów startowych dla pięcioosobowych zespołów.

W charytatywnym biegu Poland Business Run 2023 udział wzięło aż czterdziestu pracowników STILL Polska.

Czterdzieścioro pracowników STILL Polska reprezentowało firmę w charytatywnym biegu Poland Business Run 2023, dodając kolejną pozycję do listy inicjatyw, w ramach których przedsiębiorstwo i jego przedstawiciele pomagają potrzebującym.

Fundacja Poland Business Run od 2012 roku organizuje bieg charytatywny, zyski z którego przeznaczane są na kompleksową pomoc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Fundusze uzyskane z wpisowego drużyn za udział w sztafecie 5x4 km wydawane są na rehabilitację, protezy, nowoczesne wózki inwalidzkie i inne działania poszerzające spektrum aktywności, w które dzięki wsparciu Fundacji mogą angażować się beneficjenci programu.

W Poland Business Run 2023 wzięło udział 8 drużyn STILL Polska po 5 osób. Czterdziestka pracowników firmy zmobilizowała się, by 3 września pokonać dla dobrej sprawy łącznie 160 km. – Pomoc potrzebującym jest dla STILL Polska i pracowników naszej firmy naturalna. Jako przedsiębiorstwo wspieramy ważne inicjatywy zarówno rzeczowo, m.in. użyczając wózków widłowych do rozładunku darów czy lekarstw, jak i finansowochoćby kupując pakiety startowe, jak miało to miejsce w przypadku Poland Business Run – mówi Agnieszka Grocholska, Dyrektorka Działu Personalnego STILL Polska. – Osoby zatrudnione w naszej firmie chętnie angażują i angażowały się w wolontariat, m.in. przy okazji wsparcia uchodźców z Ukrainy czy co roku w ramach akcji Szlachetna Paczka. Cieszę się, że w naszych szeregach znalazła się aż czterdziestka chętnych, by pobiec w Poland Business Run 2023. To dzięki nim mieliśmy okazję wesprzeć fundację aż ośmiokrotnie. dziękuję wszystkim, którzy zechcieli się w ten sposób zaangażować i pomóc osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi – dodaje.