21.07.2022

STILL wziął i pomógł

CSR STILL Polska: Wózek elektryczny dla WeźPomóż.pl

Firma STILL Polska przekazała Fundacji WeźPomóż.pl elektryczny wózek widłowy STILL RX 20-15. Pojazd ułatwi wolontariuszom rozładunek darów.

Elektryczny wózek czołowy STILL RX 20-15 został nieodpłatnie udostępniony Fundacji WeźPomóż.pl

Firma STILL Polska zaangażowała się w prowadzoną przez Fundację WeźPomóż.pl akcję pomocy uchodźcom z Ukrainy. Na potrzeby rozładunku samochodów i transportu ładunków nieodpłatnie udostępniono organizacji uniwersalny wózek widłowy RX 20-15.

WeźPomóż.pl to wrocławska fundacja od 10 lat zajmująca się wsparciem osób potrzebujących– przede wszystkim przez redystrybucję jedzenia we współpracy z Bankiem Żywności we Wrocławiu oraz poprzez Lodówki Społeczne. W obecnej sytuacji w naturalny sposób wspiera także uchodźców z Ukrainy. Dowiedziawszy się, że ze względu na brak sprawnego wózka wolontariusze dokonują ręcznego rozładunku samochodów z żywnością, firma STILL Polska bez wahania użyczyła Fundacji nieodpłatnie uniwersalny i niezawodny wózek elektryczny STILL RX 20-15. – Dotąd Fundacja dysponowała jedynie dość starym i awaryjnym wózkiem widłowym. Gdy sprzęt się psuł, samochody były rozładowywane ręcznie, co znacząco ograniczało sprawność jej funkcjonowania – relacjonuje Paweł Janicki, w życiu zawodowym klient STILL Polska, który na fali konfliktu w Ukrainie zaangażował się jako wolontariusz w działalność WeźPomóż.pl. – Przekazanie Fundacji wózka STILL pozwoli przyspieszyć rozładunek i transport żywności w tym intensywnym okresie oraz zmniejszyć obciążenie wolontariuszy. Ucieszyliśmy się więc z niego niesamowicie – dodaje. – Angażujemy się w działalność charytatywną i wolontariat zarówno jako organizacja, jak i osoby prywatne. Kiedy więc dowiedzieliśmy się o sytuacji WeźPomóż.pl, szybko znaleźliśmy w naszej flocie wynajmu uniwersalny wózek dopasowany do potrzeb Fundacji. Kompaktowy RX 20-15 z potrójnym masztem i oponami niebrudzącymi bez problemu mieści się pod naczepą standardowych TIR-ów. Jest w stanie podnosić ładunki wysoko, a dzięki udźwigowi na poziomie 1,5 tony bez problemu poradzi sobie z ładunkami obsługiwanymi przez WeźPomóż.pl – relacjonuje Tomasz Sobczak, dyrektor handlowy STILL Polska. – Wózek realnie przyczyni się do pomocy ludziom w potrzebie. Niezmiernie cieszę się, że udało nam się go zorganizować. Jesteśmy wdzięczni firmie STILL Polska i zbudowani tym, jak wiele jesteśmy w stanie zrobić, działając razem – konkluduje Paweł Janicki.