Systemy regałowe Regały wsuwane i przepływowe

Ekonomiczne rozwiązanie dla zoptymalizowanego składowania towarów

  • Optymalny obrót towarów wg zasady FiFo
  • Oszczędność czasu dzięki automatycznym ruchom palet
  • Optymalne gospodarowanie powierzchnią magazynową - wykorzystanie magazynu można zwiększyć nawet o 60% w porównaniu do tradycyjnych regałów
  • Zoptymalizowany przepływ materiałów dzięki rozdzieleniu miejsca załadunku i rozładunku oraz krótszym dystansom transportu

Czy potrzebujesz przechowywać pojedyncze rodzaje towarów i materiałów o wysokim wskaźniku obrotu? Jeśli tak, to spójrz na regały przepływowe STILL. Regały przepływowe to dynamiczne systemy regałów zgodne z zasadą FiFo (pierwsze weszło - pierwsze wyszło). Zapewniają wysoką pojemność i doskonałe wykorzystanie przestrzeni. Jest to możliwe dzięki automatycznemu przesuwaniu się towarów w kierunku regału.

W regałach z przepływem palet ciężar przesuwa palety automatycznie z magazynu do pozycji pobierania przesuwając się po pochyłym torze rolkowym. W ten sposób, zgodnie z zasadą FiFo, paleta, która była najpierw składowana, jest gotowa do pobrania w dowolnym momencie i można uzyskać do niej bezpośredni dostęp. Regał przepływowy do palet idealnie nadaje się np. do obszarów wysyłki lub może pełnić funkcję bufora między dwoma stanowiskami pracy lub magazynu kompletacji pełnych palet.

Kontakt

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt z naszymi konsultantami.

+48 61 66 86 100

Zapytaj o: Regały wsuwane i przepływowe

Wypełnij formularz poniżej, skontaktujemy się z tobą.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Inne typowe magazynowanie - regały wsuwane

Regały wsuwane to dynamiczne systemy regałów, które działają zgodnie z zasadą „ostatni na wejściu” (LiFo).

Produkty są przechowywane i pobierane tylko z jednej strony. Ponieważ szyny są nachylone, pozostałe produkty automatycznie przesuwają się w kierunku miejsca przechowywania i pobierania, gdy paleta jest pobierana.


Zalety regałów wsuwanych

  • Idealne przechowywanie towarów dzięki zasadzie LiFo
  • Wydajne skladowanie i pobieranie dzięki automatycznemu przesuwowi palet w dół korytarza
  • Optymalne wykorzystanie pojemności magazynowej
  • Oszczędność miejsca: wystarczyjeden przejazd dla wózków widłowych

Konstrukcja regałów przepływowych

Regał przepływowy składa się głównie z kolumn regałów, belek poprzecznych i prowadnic rolkowych. Prowadnice rolkowe są przymocowane do kolumn z nachyleniem około 4%. Sekcja załadunkowa, komponent centralny i system pobierania z separatorem to trzy główne elementy toru rolkowego.

 

Rozdzielacz wejściowy sekcji załadunkowej zapewnia precyzyjne umieszczenie palety na torze rolkowym i płynne przesuwanie po torze. Rolki hamulcowe zapewniają bezpieczne przechodzenie palety przez regał. Aby umożliwić łatwe pobieranie palet bez „nacisku ładunku”, do systemu pobierania jest przymocowany separator, który oddziela pierwszą paletę w regale od innych palet znajdujących się wewnątrz korytarza.


Elementy regałów przepływowych

Standardowe elementy regału paletowego (kolumna regału i belki poprzeczne) tworzą ramę regału paletowego. Szyny rolkowe są zamontowane na poprzeczkach.

Rolka do prowadnic rolkowych

Rolki w prowadnicach rolkowych bezpiecznie przesuwają paletę przez regał. Każda rolka na torze ma ładowność 240 kg. Aby zapewnić długą żywotność, są one wyposażone w niezawodny zestaw stalowych łożysk kulkowych. Łożyska nie wymagają konserwacji. Standardowe rolki mają powierzchnię stalową, opcjonalnie są dostępne z powierzchniami ocynkowanymi. Cynkowanie chroni przed korozją.

Sekcja załadunkowa z rozdzielaczem wejściowym

Rozdzielacz wejściowy jest szczególnie stabilny, aby zapobiec uszkodzeniom w trudnym codziennym użytkowaniu. Ponadto rozdzielacz wejściowy zapewnia, że ​​paleta jest umieszczona centralnie na torze rolkowym, aby umożliwić przepływ palety tak płynnie, jak to możliwe w dół korytarza. Rolki w obszarze podawania są dodatkowo chronione przez ciężkie stalowe płyty.

Komponent centralny

Prowadnica jest wykonana z profili w kształcie litery U lub L. Rolki o niskim tarciu są wykonane ze stali, na życzenie mogą być ocynkowane. Każdy ogranicznik palet jest wyposażony w rolkę hamulcową.