Systemy regałowe Regały paletowe

Tak różne jak Twoje potrzeby

  • Bezpośredni i szybki dostęp do wszystkich artykułów
  • Szybka kontrola zapasów
  • Maksymalna zdolność dopasowania się do każdej przestrzeni magazynowej, wagi czy wielkości składowanych artykułów
  • Doskonały przy dużej ilości artykułów, średniej lub dużej rotacji
  • Pozwala bezpośrednio pobierać ładunki

Chcesz przechowywać różne rodzaje towarów na paletach w swoim magazynie? Jeśli tak, to koniecznie spójrz na regały paletowe STILL. Dzięki bezpośredniemu dostępowi do każdej palety i wysokim standardom bezpieczeństwa regały paletowe STILL są najlepszym możliwym rozwiązaniem dla różnorodnych wymagań magazynowych. Dzięki wysokiej elastyczności ten typ regału można konfigurować bardzo indywidualnie.

Kontakt

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt z naszymi konsultantami.

+48 61 66 86 100

Wypełnij formularz poniżej, skontaktujemy się z tobą.

Zapytaj o: Regały paletowe

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zastosowanie regału paletowego

Regały paletowe STILL spełniają szeroki zakres wymagań: są odpowiednie zarówno do magazynów z szerokimi, jak i wąskimi korytarzami, a także do magazynów wysokiego składowania.

Magazyn z szerokimi korytarzami

Standardowym rozwiązaniem dla regałów paletowych jest propozycja układu z szerokim korytarzem.

 

Obsługa regałów następuje z reguły za pomocą wózków widłowych czołowych, bocznych lub wózków do kompletacji. Niższe poziomy obsługiwane mogą być za pomocą wózka ręcznego lub wózka podnośnikowego.

  • Niskie koszty instalacji regałowej
  • Prosta obsługa regałów za pomocą wózka widłowego Kompletacja na poziomie 0 (podłoga)

Magazyn wysokiego składowania/Magazyn z wąskimi korytarzami

Układ z wąskimi korytarzami umożliwia maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

 

Obsługa regałów następuje z reguły za pomocą kierowanych przez operatorów systemowych wózków widłowych lub wózków do kompletacji Pozwala to na dostęp i kompletację ze wszystkich poziomów magazynu. Szyny lub nitka indukcyjna zapewniają precyzyjną jazdę po wyznaczonym torze.

  • Dobre wykorzystanie dostępnych powierzchni magazynowych i wysokości w magazynie
  • Idealne przy dużej liczbie artykułów i średniej bądź dużej rotacji
  • Brak składowania towarów do kompletacji

Regały paletowe - konstrukcja

Regał paletowy składa się z ramy i belki poprzecznej. Rama regału jest bezpiecznie przymocowana do podłogi za pomocą kotew podłogowych. Belki poprzeczne są zaczepione w ramie regału. W zależności od ciężaru ładunku stosowane są różne profile i grubości materiałów.

Konstrukcja regału paletowego STILL spełnia wymagania obowiązujących norm i przepisów bezpieczeństwa.

Opcjonalne akcesoria gwarantują indywidualne bezpieczeństwo i optymalną elastyczność. Zderzak i ochrona przed uderzeniami gwarantują wysokie bezpieczeństwo w codziennym użytkowaniu. Różne opcje półek umożliwiają bardziej elastyczne wykorzystanie regału paletowego STILL.


Regały paletowe - elementy

Rama nośna

Rama nośna składa się z dwóch wsporników połączonych za pomocą poziomych i ukośnych belek. Ramy są przykręcone. Aby zoptymalizować koszty transportu, ramy są montowane na miejscu.

Odległości

Elementy dystansowe łączą dwa stojaki w danej odległości. Jeśli regały są wyposażone w system zraszaczy, elementy dystansowe służą również do montażu rur zraszaczy.

Odległość między regałami określają regionalne normy i przepisy. Jeśli zainstalowane są rury zraszaczy odległość można regulować.

Belki poprzeczne

Belki poprzeczne są zwykle profilami zamkniętymi z hakiem przyspawanym do każdego końca. Hak służy do przymocowania dźwigara do ramy. Dwie belki poprzeczne (para) łączą dwie ramy, tworząc półkę w regale. Na parach belek poprzecznych są przechowywane palety. Można je zaczepić indywidualnie na żądanej wysokości w ramie nośnej.