23.03.2023

Wózek unoszący i wózek do kompletacji pionowej STILL z nominacją IFOY

Nominacje STILL do IFOY: wózek do kompletacji i unoszący

Poznaj rozwiązania STILL nominowane do IFOY 2023: wózek do kompletacji pionowej STILL PXV oraz wózek unoszący STILL EXH.

Dwa rozwiązania firmy STILL - wózek do kompletacji pionowej PXV oraz wózek unoszący EXH 14-20 Plus – zostały nominowane do nagrody IFOY 2023.

Do finałowej serii testów pod okiem ekspertów IFOY zakwalifikowane zostały w tegorocznej edycji konkursu dwa rozwiązania firmy STILL. O nagrody powalczą: wózek do kompletacji pionowej PXV oraz wózek unoszący EXH 14-20.

Procedura wyłaniania spośród zgłoszonych produktów i rozwiązań tych, które otrzymają nagrody zwane „intralogistycznymi oskarami”, ma kilkuetapowy charakter. Za nami pierwsza faza selekcji, w wyniku której eksperci IFOY stworzyli listę nominowanych. Znalazły się na niej dwa wózki widłowe STILL – wózek unoszący EXH oraz wózek do kompletacji pionowej PXV. Podczas zaplanowanych na 27 i 28 marca testów te i inne rozwiązania zostaną poddane wieloaspektowej ocenie międzynarodowego jury. Po zebraniu informacji od członków kapituły, wyniki zostaną zliczone. Laureatów – tj. rozwiązania z 7 kategorii, które otrzymały największą łączną liczbę punktów – poznamy podczas IFOY Award Night.

Wózek do kompletacji pionowej STILL PXV


W kategorii pojazdów do obsługi ładunków na dużych wysokościach nominację uzyskał wózek do kompletacji pionowej STILL PXV. Najważniejsze przewagi konkurencyjne tego rozwiązania to:

  • kompaktowa budowa,
  • obsługa ładunków do 14,5 metra,
  • prędkość przemieszczeń hydraulicznych do 0,5 m/s,
  • wysoka ergonomia pracy i szereg systemów wsparcia operatora.

Na szczególną uwagę zasługują: system STILL OptiSpeed pozwalający stale utrzymywać maksymalną bezpieczną prędkość oraz system STILL Easy Touch pozwalający na podnoszenie wideł na zadaną wysokość za jednym naciśnięciem przycisku.

Wózek unoszący z dyszlem EXH 14-20

Z kolei w kategorii pojazdów do pracy z ładunkami na najniższych poziomach magazynu do rundy finałowej zakwalifikowano serię prowadzonych ręcznie elektrycznych wózków unoszących STILL EXH 14-20 Plus. Na tle konkurencji należące do niej urządzenia wyróżniają się unikalną konstrukcją dyszla. Wyposażono go w duże, wygodne w obsłudze nawet w rękawicach przyciski oraz wyświetlacz, na którym widoczne są istotne informacje (jak np. poziom naładowania akumulatora czy przewidywana liczba godzin pracy na baterii). Interfejs jest opcjonalnie dostępny także w wersji dotykowej. – Po raz kolejny bierzemy udział w konkursie IFOY z bardzo innowacyjnymi rozwiązaniami. Nie mogę się doczekać, by poznać oceny naszych zgłoszeń przez jury — mówi Frank Müller, Senior Vice President STILL ds. Brand Management. Jako że opinie członków kapituły pozostają tajemnicą aż do ogłoszenia zwycięzców, wszystkim przyjdzie na nie poczekać aż do gali finałowej.