12.05.2023

STILL z certyfikatem zrównoważonego rozwoju EcoVadis Platinum

STILL z platynowym certyfikatem zrównoważonego rozwoju

Dowiedz się o przyznaniu STILL certyfikatu EcoVadis Platinum plasującego firmę wśród 1 procenta najlepszych pod względem zrównoważonego rozwoju.

Firma STILL otrzymała platynowy certyfikat zrównoważonego rozwoju renomowanej platformy ewaluacyjnej EcoVadis.

Firma STILL uzyskała platynowy certyfikat renomowanej platformy EcoVadis. Plasuje to przedsiębiorstwo wśród 1 procenta najlepszych pod względem zrównoważonego rozwoju europejskich podmiotów.

EcoVadis to jedna z wiodących agencji ratingowych dla przedsiębiorstw przemysłowych. Stanowi platformę ewaluacyjną dla podmiotów chcących wykazać się ponadprzeciętną dbałością o wszystkie aspekty zrównoważonego rozwoju. Firma STILL poddała się jej ocenie po raz dwunasty i otrzymała certyfikat na najwyższym poziomie.

STILL GmbH wśród 1 proc. firm najlepszych pod względem zrównoważonego rozwoju

Agencja ratingowa EcoVadis przyznała firmie STILL najwyższy, platynowy certyfikat zrównoważonego rozwoju. Oznacza to, że hamburski producent rozwiązań intralogistycznych osiąga ponadprzeciętnie dobre wyniki w każdej z czterech rozpatrywanych kategorii:

  • zarządzenie środowiskowe;
  • prawa pracy i prawa człowieka;
  • etyka;
  • zrównoważone zamówienia.

Jesteśmy dumni, że udało się nam uzyskać certyfikat EcoVadis na poziomie platinum. Wyróżnienie jest niezależnym potwierdzeniem naszych nieustannych dążeń do utrzymania w działalności STILL najwyższych standardów – komentuje Frank Müller, Senior Vice President STILL ds. Brand Management. – Naszym wspólnym obowiązkiem jest kształtowanie zrównoważonej gospodarki na miarę wyzwań, jakie niesie przyszłość. Cieszymy się, że ustanawiając nowe procedury, doskonaląc procesy i stale identyfikując nowe możliwości optymalizacji, firma STILL jest jednym z liderów na tym froncie – dodaje.


Certyfikaty zrównoważonego rozwoju jako element przewagi konkurencyjnej

W obecnej sytuacji gospodarczej i ekologicznej wyróżnienia takie jak to nie są jedynie kwestią budowania pozytywnego wizerunku, ale także podstawą sukcesu biznesowego i istotnym wyróżnikiem w globalnej rywalizacji o klientów, zamówienia i pracowników. Regularne przeglądy standardów przez agencję EcoVadis są w związku z tym istotnym elementem strategii CSR firmy STILL od ponad dziesięciu lat. W tegorocznym procesie certyfikacji doceniono m.in. takie systemowe rozwiązania jak: promujące redukcję emisji CO2 standardy środowiskowe, optymalizacja wytycznych na temat sprawozdawczości w obszarze transparentności transakcji oraz wdrożenie środków zapewniających przestrzeganie w firmie zasad regulujących postępowanie w tych obszarach. Dowiedz się więcej o certyfikacji zrównoważonego rozwoju w przemyśle i poznaj historię współpracy STILL i EcoVadis w artykule ConneXXt.pl: „Sprzężenie zwrotne sustainability”.