04.11.2021

STILL uzyskał certyfikat EcoVadis na poziomie gold

Firma STILL otrzymała certyfikat zrównoważonego rozwoju EcoVadis gold

Firma STILL przeszła audyt zrównoważonego rozwoju realizowany przez agencję EcoVadis. Uzyskała certyfikat na poziomie gold, plasujący ją pośród 5% przedsiębiorstw najlepszych pod względem branych pod uwagę kryteriów sustainability.

Firma STILL uzyskała certyfikat sustainability EcoVadis 2021 na poziomie gold. Na ilustracji godło EcoVadis oraz elektryczny wózek widłowy STILL RX 60-50

Niezależna agencja ratingowa EcoVadis stawia sobie za cel wspieranie dobrych praktyk biznesowych w zakresie troski o środowisko i otoczenie społeczne przedsiębiorstw – zgodnie z 10 zasadami United Nations Global Compact. Ten ONZ-owski dokument ma w założeniu zachęcać firmy do przyjmowania zrównoważonych i odpowiedzialnych społecznie polityk oraz do składania sprawozdań z ich wdrażania. Na jego podstawie została stworzona metodologia EcoVadis, uwzględniająca ponad 150 kryteriów zakupowych i 21 kryteriów CSR. Zgodnie z nią poddanych ocenie zostało już ponad 20 tys. przedsiębiorstw z 95 krajów. Firma STILL poprosiła o przeprowadzenie audytu swoich działań już po raz 10. Po raz pierwszy udało się jej uzyskać certyfikat na poziomie gold równoznaczny z pozycją pośród najlepszych 5 proc. przedsiębiorstw. – Uzyskanie certyfikatu zrównoważonego rozwoju na poziomie gold jest wspaniałym potwierdzeniem naszych przekonań i naszych długofalowych wysiłków – mówi Frank Müller, Senior Vice President Brand Management / Sales & Service Steering STILL EMEA. – Szczególnie w perspektywie obecnej sytuacji klimatycznej nie ma alternatywy dla działań biznesowych uwzględniających długofalową ochronę i zachowanie zasobów naszej planety – dodaje. I rzeczywiście, w zakresie ochrony środowiska firma uplasowała się wśród 1 proc. przedsiębiorstw najbardziej dbających o ekologię.

Firma STILL przewiduje, że w związku ze wzrostem znaczenia zrównoważonego rozwoju certyfikaty takie jak EcoVadis staną się w przyszłości istotnym elementem procesu doboru kontrahentów. W kontekście rosnących oczekiwań względem brania przez przedsiębiorstwa odpowiedzialności za ich oddziaływanie na środowisko, postępowanie w duchu sustainability ma szansę zaistnieć jako czynnik przewagi konkurencyjnej na globalnym rynku. Więcej informacji na temat certyfikacji zrównoważonego rozwoju w branży TSL znajdą Państwo w artykule ConneXXt.pl: „Certyfikacja sustainability w logistyce”.