16.08.2022

STILL RXE - najmłodszy i najmniejszy wózek widłowy w swojej klasie

Kompaktowe wózki widłowe STILL RXE

Elektryczny czołowy wózek z przeciwwagą STILL RXE to najnowszy, kompaktowy model w ofercie wózków widłowych STILL i rodzinie produktowej STILL RX.

Czołowy wózek widłowy STILL RXE – targowa premiera STILL na LogiMAT 2022.

Podczas targów LogiMAT 2022 firma STILL po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowała RXE, nowy elektryczny wózek widłowy z przeciwwagą o udźwigu nominalnym do 1,6 tony. To następca kompaktowego bestsellera firmy, modelu RX 50.

Targowa premiera STILL, elektryczny wózek widłowy RXE, stanowi nową odsłonę najmniejszych czołowych pojazdów z przeciwwagą w ofercie firmy. Kompaktowa maszyna o udźwigu nominalnym od 1,0 do 1,6 t jest z założenia zwrotna, bezpieczna i komfortowa. Ma dobrze służyć w ciasnych przestrzeniach, w tym w rozładunku kontenerów i naczep.

Szerokość całkowita wózka wynosi zaledwie 990 mm, a promień skrętu – w zależności od modelu – od 1229 do 1480 mm. Projektanci wyposażyli pojazd w precyzyjny i bezobsługowy hydrauliczny układ kierowniczy oraz trójfazowy silnik 24 V dający możliwość jazdy z prędkością do 12 km/h. Wózek jest kompatybilny z produkowanymi z myślą o jego poprzednikach bateriami kwasowo-ołowiowymi, ale oczywiście można go wyposażyć także w akumulator Li-Ion.

Jako część rodziny produktowej elektrycznych wózków widłowych RX nowy model jest wyposażony w szereg znanych z pojazdów STILL usprawnień, m.in.: system oszczędzania energii STILL Blue-Q, automatyczny układ wsparcia jazdy na zakrętach Curve Speed Control czy komputer pokładowy STILL Easy Control. Operatorzy mający wcześniej styczność z „RX-ami” poczują się w RXE jak u siebie. Tym bardziej, że mimo kompaktowych rozmiarów wózka zadbano o wygodę kabiny. Wózek w standardzie jest wyposażony w siedzisko MSG 65 Grammer, a przestrzeń na stopy liczy 44 centymetry długości.