30.10.2019

STILL i Kärcher łączą siły

Producent kompleksowych rozwiązań składowania i transportu wewnętrznego, STILL Polska, rozpoczął współpracę z firmą Kärcher Polska specjalizującą się w profesjonalnych systemach utrzymania czystości. Podmioty postanowiły wykorzystać synergię swoich sił sprzedażowych.

Co mają wspólnego Kärcher i STILL Polska? Coraz więcej. Grupy docelowe STILL Polska oraz linii produktów Kärcher Professional w pewnej mierze się pokrywają. Obejmują m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne, hale magazynowe, sklepy i centra dystrybucji. Ze względu na innowacyjny charakter produktów obu firm oraz ich wysoką jakość, obie trafiają przede wszystkim do klientów ceniących sobie długofalowe oszczędności i bezproblemowość eksploatacji. Dlatego też przedsiębiorstwa zdecydowały się współpracować w obszarze wzajemnego korzystania ze swoich sieci handlowych celem jeszcze lepszej promocji produktów i skuteczniejszego dotarcia do klientów potrzebujących czy to kompleksowej obsługi w zakresie utrzymania czystości, czy całościowego wsparcia procesów transportu wewnętrznego.

 

Początkowo z Kärcher łączyły nas relacje o charakterze dostawca-klient; w obustronnie satysfakcjonujący sposób korzystaliśmy nawzajem ze swoich produktów. Na kanwie rozmów o technologii litowo-jonowej, szeroko wykorzystywanej zarówno w wózkach STILL, jak i szorowarkach do posadzek przemysłowych i profesjonalnych odkurzaczach marki Kärcher, uświadomiliśmy sobie, że łączy nas także podejście do kwestii energooszczędności, innowacyjności i całościowego wsparcia klientów w konkretnym obszarze ich działalności – relacjonuje Borys Wochna, Prezes Zarządu STILL Polska. – Nasze firmy łączą podobne wartości, dlatego myśl o nawiązaniu współpracy i zbudowaniu synergii naszych sił handlowych okazała się bardzo prosta do wcielenia w życie. Klienci Kärcher i STILL mają podobne oczekiwania względem dostawców i zbliżony sposób myślenia o inwestycjach. Naturalnym wydało nam się więc, by umożliwić handlowcom obu firm pośrednictwo w dostarczaniu klientom produktów partnera, gdy w rozmowach z klientem pojawi się temat utrzymania czystości lub rozwiązań transportu wewnętrznego – tłumaczy Wochna. 

 

Pomysł na ścisłą  współpracę między STILL a  KÄRCHER  narodził się przede wszystkim dzięki wspólnym priorytetom obu firm, które koncentrują się na najwyższym poziomie obsługi klienta. Nabiera to szczególnego znaczenia, kiedy zdamy sobie sprawę, że kluczowe znaczenie dla sukcesu rynkowego ma ciągły i wielokierunkowy rozwój. Dzięki rozszerzeniu oferty STILL o technologie utrzymania czystości KÄRCHER, również przed naszymi klientami otwierają się nowe szanse. Jest nam niezmiernie miło, że podjęliśmy współpracę z firmą STILL, która od tego momentu jest jedynym na świecie dostawcą wózków widłowych oraz technologii utrzymania czystości – dodaje Robert Michalak koordynator projektu ze strony KÄRCHER Sp. z o.o.

 

Jeżeli chcecie Państwo dowiedzie się więcej zapraszamy do kontaktu z doradcą handlowym: www.still.pl/regionalny-doradca-handlowy.0.0.html