21.01.2020

STILL, Raben i taniec z paletami – po raz szósty!

Tradycją stał się już organizowany przy merytorycznym wsparciu STILL konkurs bezpiecznej jazdy dla operatorów Raben: „Tańczący z Paletami”. W tym roku udział w nim wzięli przedstawiciele wszystkich polskich spółek Grupy: Raben Logistics Polska, Fresh Logistics Polska oraz Raben Transport. 

Głównymi celami konkursu jest podnoszenie świadomości bezpieczeństwa pracy w magazynie oraz podkreślenie i docenienie roli operatorów wózków widłowych. Eliminacje składają się z dwóch części: teoretycznej, polegającej na przedstawianiu dobrych praktyk i pożądanych zachowań, oraz praktycznej, podczas której operatorzy wózków widłowych muszą wykazać się precyzją podczas pokonywania trasy z przeszkodami. - Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Podczas części teoretycznej tegorocznych eliminacji operatorzy mieli okazję utrwalić wiedzę na temat bezpieczeństwa, w kolejnej – na wcześniej przygotowanym torze sprawdzaliśmy ich zachowanie w praktyce. Eliminacje były niezwykle zacięte, ale udało się wyłonić najlepszych z najlepszych. W finale walczą oni nie tylko o podium, ale również o prestiż i uznanie – mówi Paweł Włuka, Dyrektor Marketingu STILL Polska – Pomimo że konkurencje finałowe różnią się od tego, co na co dzień robi się w magazynie, pozwalają one sprawdzić umiejętności pod kątem precyzji, szybkości wykonywanych operacji, ale przede wszystkim poprawności i przestrzegania przepisów – kluczowych czynników bezpieczeństwa pracy. To skuteczna i sprawdzona w ramach zajęć Akademii Bezpieczeństwa STILL metoda edukacji operatorów przez działanie – dodaje.

W tym roku w rywalizacji udział wzięło 65 operatorów wózków widłowych z 8 oddziałów Grupy Raben z całej Polski. W toku jesiennych eliminacji wyłoniono jeżdżących najbezpieczniej, którzy wzięli udział w finale zorganizowanym 11 stycznia 2020 w Gądkach k. Poznania – w największym centrum dystrybucyjnym Raben w naszym kraju. Konkurs wpisuje się politykę Safety, Health and Environment Grupy Raben. - Konkurs Tańczący z Paletami jest już swojego rodzaju tradycją w naszej firmie. Realizując go mamy na uwadze 2 cele: budowanie kultury bezpieczeństwa oraz motywowanie magazynierów poprzez docenienie ich umiejętności - komentuje Ewa Mendak, HR Manager Raben Logistics Polska - Rosnąca z roku na rok popularność konkursu jest najlepszym dowodem na to, że Grupa Raben z sukcesem realizuje swoją strategię tworzenia angażującego środowiska pracy, min. poprzez organizowanie dla pracowników niestandardowych inicjatyw edukacyjnych – podsumowuje.