23.07.2021

OPX iGo neo wśród Produktów Innowacyjnych 2020

Wózek do kompletacji kooperacyjnej STILL OPX iGo neo zdobył wyróżnienie dla Produktu Innowacyjnego dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2020. Doceniono przede wszystkim przełomowość rozwiązania i jego potencjał rynkowy.

OPX iGo neo, nowe wcielenie autonomicznego partnera kompletacji STILL, zostało uznane za Produkt Innowacyjny 2020 roku.

W organizowanym przez wydawnictwo Eurologistics konkursie na Produkt Innowacyjny dla Logistyki Transportu i Produkcji kluczowymi kryteriami selekcji zwycięzców jest technologiczna innowacyjność rozwiązań oraz stopień potencjalnych korzyści z ich zastosowania w praktyce. W edycji 2020 niezależna kapituła wyróżniła nową generację rodziny STILL iGo neo – automatyczny wózek do kompletacji OPX.

Cechą charakterystyczną wózków do kompletacji klasy iGo neo jest zdolność samoczynnego poruszania się za pickerem. Należące do niej pojazdy dostosowują się do rytmu pracy i całkowicie zwalniają użytkownika z konieczności sterowania pojazdem na krótkich trasach. Rozwiązanie eliminuje potrzebę naprzemiennego opuszczania i zajmowania stanowiska podczas pobierania ładunków, co przyspiesza pracę nawet o 25 proc. Wózki do kompletacji serii OPX wyposażone są także w system STILL Easy Drive. Ta ergonomiczna kierownica zapewnia precyzyjne manewrowanie i szybki dostęp do wszystkich funkcji w sytuacjach, w których pojazd prowadzony jest ręcznie. Połączenie zalet autonomicznego partnera kompletacji z ergonomicznymi rozwiązaniami dla prowadzenia ręcznego gwarantuje ponadprzeciętną efektywność w każdych warunkach. – Cieszę się, że niezależna naukowa kapituła konkursu na Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji doceniła potencjał rozwiązania OPX iGo neo – mówi Paweł Włuka, Dyrektor Marketingu STILL Polska. – Jest to potwierdzeniem, że firmie STILL udaje się realizować założenia o innowacyjności oferty, rozumianej jako poszukiwanie rozwiązań pozwalających na skuteczniejsze, bardziej wydajne, bezpieczne i ergonomicznie wykonywanie zadań – dodaje. To kolejne już wyróżnienie OPX iGo neo w konkursie branżowym. Rozwiązanie zostało nagrodzone Telematik Award przyznawaną przez Grupę Medialną Telematik-Markt.de we współpracy z niemieckim Związkiem Przemysłu Automotive (VDA, Verband der Automobilindustrie) oraz dolnosaksońskim Ministerstwem Środowiska, Pracy, Transportu i Cyfryzacji.

Dodatkowe informacje na temat wózka kompletacyjnego OPX iGo neo w kontekście przyznania serii wyróżnienia w konkursie na Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2020 znaleźć można w bogato ilustrowanym materiale w serwisie ConneXXt.pl pt. „Innowacyjna kompletacja z wózkiem OPX iGo neo”.