24.11.2023

Oferta STILL poszerza się o wózek widłowy o udźwigu do 18 t

Spalinowe wózki widłowe serii STILL RCD 100-180 charakteryzują się udźwigiem nominalnym na poziomie od 10 do 18 t.

Firma STILL Polska wprowadza na rynek serię wózków widłowych RCD 100-180 o maksymalnym udźwigu nominalnym w zakresie od 10 do 18 ton, zdolnych podnosić ładunki dużej masy: kontenery, ponadgabarytowe części maszyn czy półprodukty w przemyśle ciężkim.

Chcąc dokonać ekspansji na nieobsługiwaną dotąd niszę, firma STILL zdecydowała się poszerzyć portfolio swoich produktów o spalinowe wózki widłowe zdolne przenosić ładunki o masie do 18 ton. Napędzane wysokoprężnymi silnikami turbo common-rail wózki widłowe serii RCD 100-180 charakteryzują się przemyślanym designem, wydajnością i niezawodnością typowymi dla produktów firmy. Mając świadomość, jak wymagający jest przewóz ładunków znacznej masy i rozmiarów, projektanci STILL skupili się na precyzji sterowania wózka, odpowiednio dużej mocy oraz ergonomii i efektywności pracy.

Wózek spalinowy RCD 100-180 – moc zdolna przenosić góry

Mimo konieczności umieszczenia w konstrukcji pojazdu przeciwwagi, która gwarantuje stabilność przy podnoszeniu kilkunastotonowych towarów, udało się dostarczyć wózek o możliwie kompaktowej konstrukcji i stosunkowo niewielkim promieniu skrętu. Automatyczna przekładnia umożliwia obsługę bez konieczności przełączania między różnymi biegami i prędkościami jazdy. Silniki z dużym momentem obrotowym są w stanie automatycznie dostosować swoją pracę do ciężaru ładunku. Trwale zmniejsza to zużycie paliwa, a w połączeniu z nowoczesnym systemem oczyszczania spalin – także emisję CO2.

Wózek widłowy RCD 100-180 zapewnia ponadprzeciętną precyzję sterowania i pełną widoczność

Pojazdy serii RCD 100-180 wyposażono w czułe elementy sterujące i precyzyjną hydraulikę. W połączeniu z:

  • dużymi oknami kabiny,
  • oknem dachowym z pancernego szkła,
  • konstrukcją masztu zoptymalizowaną pod kątem widoczności,
  • możliwością obrotu o 180 stopni całego obszaru roboczego operatora – wraz z elementami sterującymi
  • i wyprofilowanym, ściętym kształtem przeciwwagi z myślą o polepszeniu widoczności podczas cofania

gwarantuje to bezpieczeństwo jazdy w każdym kierunku dzięki pełnej widoczności na wszystkie strony i dokładnemu sterowaniu.

Komfort, bezpieczeństwo i ergonomia pracy z użyciem wózków widłowych serii RCD 100-180

Wreszcie – o efektywności obsługi wózków widłowych serii RCD 100-180 przesądzają elementy stanowiące o ergonomii i bezpieczeństwie pracy operatora. Duże, antypoślizgowe stopnie zmniejszają ryzyko wypadku podczas wchodzenia do kabiny i jej opuszczania. Regulowany fotel zapewnia komfortowe siedzenie przez całą zmianę. Na siedmiocalowym dotykowym wyświetlaczu wysokiej rozdzielczości są dostępne wszystkie kluczowe informacje i funkcje wózka. Gdy operator opuści stanowisko, elementy sterujące są wyłączane. Co więcej, pojazd wyposażono w automatyczny hamulec postojowy, łatwo aktywowany z użyciem przełącznika. Z myślą o przedsiębiorstwach, które potrzebują pojazdów o kilkunastotonowym udźwigu jedynie sporadycznie, STILL Polska oferuje krótkoterminowy wynajem wózków widłowych RCD 100-180.