Systemy regałowe Regały wjezdne i przejezdne

Przechowuj głęboko i oszczędzaj miejsce

  • Kompaktowe magazynowanie
  • Bezpieczne przechowywanie towarów wrażliwych na uszkodzenia
  • Idealny do magazynowania dużych ilości identycznych produktów
  • Bardzo dobra przejrzystość składowanych towarów

Chcesz głównie przechowywać dużą liczbę identycznych produktów w kompaktowy sposób w swoim magazynie? Powinieneś przyjrzeć się ekonomicznym regałom wjezdnym i przejezdnym. Dzięki elastycznemu dopasowaniu konstrukcji ten typ regału oferuje wyjątkowo wydajne wykorzystanie przestrzeni w magazynie. Jeśli regały są zaprojektowane jako regały wjezdne, materiały są przechowywane i pobierane z jednej powierzchni regału.

Ten system przechowywania jest idealny do przechowywania kilku palet towarów jeden za drugim. Regał został zaprojektowany tak, aby umożliwić wózkom widłowym przemieszczanie się wewnątrz kanałów regału w celu odkładania lub pobierania palet. Ten rodzaj przechowywania jest idealny dla towarów wrażliwych na nacisk lub do magazynów, które przechowują towary sezonowe. Standardowo regały wjezdne są zgodne z zasadą LiFo (ostatnie wejście, pierwsze wyjście). Istnieje również możliwość obsługi regałów przejazdowych zgodnie z zasadą FiFo (pierwsze wejście, pierwsze wyjście).

Skontaktuj się z nami

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Zapytaj o naszą ofertę w sklepie internetowym STILL:

+48 61 66 86 100

Zapytaj o: Regały wjezdne i przejezdne

Wypełnij formularz poniżej, skontaktujemy się z tobą.

This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Regały wjezdne i przejezdne - konstrukcja

Solidne regały wjezde i przejezdne pozwalają na magazynowanie jednorodnych produktów przy dużej ilości palet.

Możliwe jest umieszczenie towarów jeden za drugim w głębi regału na dwóch szynach nośnych. Idealne dla produktów czułych na nacisk oraz jako magazyn sezonowy.



Konstrukcja szyn nośnych jest ważna dla prawidłowego funkcjonowania systemu regałów, ponieważ palety są na nich przechowywane. Ważne jest, aby odległość między podporami szyn była wystarczająco duża, aby umożliwić wózkowi widłowemu poruszanie się wewnątrz regału i bezpieczne ustawienie palety na wsporniku szyny. W wersji standardowej wsporniki szyn są przykręcone do wsporników hakowych, które łączą szyny z ramami. ”


Regały wjezdne i przejezdne - elementy

Obsługa regałów

Wsporniki regałów wykonane są ze specjalnych profili stalowych i są stałymi elementami regałów wjezdnych i przejazdowych STILL. Dwie podpory są przykręcone do profili poziomych w celu utworzenia kolumny. Aby uzyskać lepszą stabilność, wsporniki regału są mocno przymocowane do podłogi. Belki podłużne łączą poszczególne kolumny ze sobą.

Poziome skrzyżowania i belki podłużne

Kolumny regałów wjezdnych i przejezdnych są połączone belkami wzdłużnymi, które zwiększają stabilność regału.

Pionowe belki poprzeczne

Pionowe belki poprzeczne zapewniają systemowi niezbędną stabilność.

Szyna nośna

Palety są przechowywane na szynach nośnych, które są przymocowane do kolumn za pomocą wsporników. Wysokość każdego poziomu można indywidualnie regulować skokowo co 50 mm. Szerokie powierzchnie nośne i ściany boczne zapewniają bezpieczne ustawienie palet.

Ochrona przed kolizją

Aby zwiększyć bezpieczeństwo na magazynie, dobrze widoczne osłony przeciwkolizyjne chronią kolumny. W przypadku uszkodzenia osłony można łatwo wymienić.


Regały wjezdne i przejezdne - głowne akcesoria

Szyna podłogowa

Szyna podłogowa chroni ramy, gdy wózki poruszają się wewnątrz tunelu regałowym. Na życzenie szynę podłogową można pominąć w przejściach lub tylko pierwszą kolumnę można zabezpieczyć szyną. Zalecamy stosowanie szyny wzdłuż całegotunelu regałowego.

Asystent wjeżdżania na szynę nośną

Ten asystent chroni paletę i szynę nośną, gdy wózek wjeżdża w tunel regałowy. Ułatwia także prawidłowy wjazd w korytarz roboczy z podniesioną paletą, gdy operator nie zawsze ma możliwość sprawdzenia, czy dolna krawędź palety znajduje się już nad powierzchnią nośną szyny.


Regały wjezdne i przejezdne - ważne parametry planowania

Zdjęcie pokazuje sekwencję przechowywania i pobierania w regałach wjezdnych obsługiwanych z jednego końca. Towary są przechowywane od dołu do góry, a następnie od tyłu do przodu. Pobieranie odbywa się w odwrotnej kolejności. Jest to zgodne z zasadą LiFo (ostatnie wejście, pierwsze wyjście).

Regały wjezdne obsługiwane z obu stron podlegają tej samej procedurze przechowywania i pobierania, co w przypadku regałów wjezdnych obsługiwanych z jednego końca. Jedyna różnica: składają się z dwóch regałów wjezdnych, których tylne ścianki są skierowane do siebie.

W regałach wjezdnych ładunki są przechowywane na jednym końcu i odbierane z drugiego końca regału. Regały przejazdowe są zatem zgodne z zasadą FiFo (pierwsze wejście, pierwsze wyjście).

Beschickung
Beschickung

Odległości

Podczas planowania regałów należy przestrzegać obowiązujących norm dotyczących koniecznych odległości między ramami regału a paletami, a także między wózkiem.


Zakup regałów wjezdnych i przejezdnych

Planowany pod kątem wydajności magazyn gwarantuje wysoką i ekonomiczną wykonalność. Skorzystaj z profesjonalnej konsultacji z naszymi ekspertami STILL od samego początku planowania magazynu. Przed podjęciem decyzji o zakupie pomagamy w każdym aspekcie - od sprawdzenia projektu magazynu po omówienie planowanych przepływów pracy. Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś zdecydować się na STILL przy zakupie regałów wjezdnych i przejezdnych:

  • Wieloletnie doświadczenie: blisko naszych klientów od ponad 95 lat.
  • Partnerstwo, na którym możesz polegać.
  • Holistyczna koncepcja premium - od konsultacji do serwisu .
  • Zawsze blisko Ciebie: 5 oddziałów, 5 baz wynajmu & 200 techników serwisowych w samej Polsce.
  • Wyszkolony zespół instalacyjny zapewnia właściwy montaż regałów paletowych.