04.09.2013

STILL wspólnie z ARSER w Turcji

STILL GmbH oraz turecki dealer wózków przemysłowych Arser İş Makineleri Servis ve Ticaret A.Ş. (Arser) od teraz oficjalnie działają na rynku tureckim pod wspólną nazwą STILL ARSER.

Poprzez przejęcie większościowego udziału swojego dealera firma z Hamburga zapewniła sobie solidne podstawy do prowadzenia działalności na rynku tureckim i zwiększyła swoje zaangażowanie na tym ważnym rynku o dużym potencjale wzrostu. Umowa nabycia udziałów, podpisana w maju 2013 r. została po odpowiednim rozpatrzeniu zatwierdzona przez właściwe organy. Oznacza to, że cała transakcja została ostatecznie sfinalizowana. W jej wyniku STILL posiada 51% udziałów w firmie STILL ARSER zaś pozostałe 49% należy do tureckiego holdingu Arkas.

Bert-Jan Knoef, prezes zarządu STILL GmbH uważa, że przejęcie tego większościowego pakietu stanowi ważny krok w międzynarodowym rozwoju marki STILL. „Decyzja o zostaniu udziałowcem w firmie Arser, która do tej pory była naszym wyłącznym dealerem jest wyrazem prowadzonej przez STILL konsekwentnej strategii globalnego wzrostu.”

Frank Schliesser, przejmując obowiązki dyrektora generalnego STILL ARSER będzie od teraz odpowiedzialny za działalność biznesową firmy STILL w Turcji. Do chwili obecnej kierował on działalnością sieci dealerskiej firmy STILL na całym świecie. „Turcja ze swoją populacją liczącą 74 mln mieszkańców jest już dzisiaj ważnym ośrodkiem europejskiego handlu z Bliskim Wschodem. Jestem przekonany, że pozytywny trend na tym rynku będzie kontynuowany w przyszłości”, tak Frank Schliesser opisuje rosnące znaczenie rynku tureckiego.

Lucien Arkas, prezes holdingu Arkas również ocenia to wspólne przedsięwzięcie za bardzo korzystne: „W kulturze korporacyjnej firmy Arkas wspólny rozwój z partnerami ma szczególne znaczenie. Przewaga technologiczna i know-how firmy STILL wraz z doświadczeniem i silną pozycją firmy Arkas w regionie przyniosą pozytywne rezultaty. Także poza granicami Turcji.”

Filozofie obu firm są również zgodne - obaj partnerzy przykładają dużą wagę do oferowania efektywnych, przyjaznych dla środowiska produktów wysokiej jakości i zapewniania szybkiego lokalnego serwisu. Ostateczne sfinalizowanie umowy i oficjalne utworzenie firmy STILL ARSER kładą „kamień węgielny” pod wspólne osiąganie zamierzonych celów.