20.12.2021

STILL zautomatyzuje zakład Beiersdorf AG

Automatyzacja magazynu w Beiersdorf AG według planu STILL

Wózki systemowe STILL MX-X oraz wózki podnośnikowe STILL EXV zautomatyzowane w oparciu o technologię STILL iGo systems staną się podstawą organizacji transportu wewnętrznego w Beiersdorf AG.

Zlokalizowany pod Lipskiem obiekt to jedna z największych inwestycji Beiersdorf AG w Europie. Transport wewnętrzny w tym zakładzie produkcyjnym zostanie zautomatyzowany przez firmę STILL.

Rozstrzygnięto przetarg na transport wewnętrzny w zakładzie produkcji kosmetyków Beiersdorf AG w Seehausen pod Lipskiem. Zostaną w nim wdrożone rozwiązania automatyzacyjne z rodziny STILL iGo systems oraz przenośniki siostrzanej spółki Dematic.

Zlokalizowany pod Lipskiem obiekt to jedna z największych inwestycji Beiersdorf AG w Europie. Nowoczesne centrum produkcji kosmetyków jest wznoszone w perspektywie długofalowego funkcjonowania z poszanowaniem najwyższych standardów zrównoważonego rozwoju. Proces decyzyjny, w toku którego została wyłoniona koncepcja transportu wewnętrznego oraz firma odpowiedzialna za jej wdrożenie, trwał sześć miesięcy. Pomysłem, wizją i planem wykonania, które w największym stopniu odpowiadały potrzebom inwestora, wykazała się firma STILL. Do realizacji wykorzystane zostaną m.in. zautomatyzowane wózki widłowe AGV oraz systemy przenośników. – W mojej ocenie obok atrakcyjności ostatecznej koncepcji technicznej o pozytywnej decyzji zaważyła nasza orientacja na rozwiązania oraz konstruktywna współpraca z klientem w zakresie planowania – mówi Florian Kratzer, International Key Account Manager Automated Solutions STILL. Jego słowa znajdują potwierdzenie w relacji przedstawiciela działu logistyki firmy Beiersdorf: – Od samego początku komunikacja była otwarta i zorientowana na wyniki. Zespół przedstawił nam wiele alternatywnych podejść i wnosił na etapie planowania sensowne sugestie. Ta wymiana pomysłów i wysoki poziom usług doradczych w istotny sposób przyczyniły się do naszej decyzji na korzyść STILL jako partnera. Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę.

Automatyzacja transportu dla bezproblemowego przepływu materiałów


W odpowiedzi na wymagania przedstawione przez przedstawicieli Beiersdrof AG firma STILL zaprojektowała we współpracy z klientem całościowy, zintegrowany system intralogistyczny, którego istotnym elementem stała się automatyzacja części zadań transportowych. W przyjmowaniu i wysyłce towarów wykorzystywane będą elektryczne wózki widłowe STILL sterowane ręcznie. W transporcie ładunków przychodzących do magazynu z bardzo wąskimi alejkami pośredniczyć ma technologia przenośników siostrzanej spółki Dematic. Składowaniem palet na regałach zajmie się 6 w pełni zautomatyzowanych w oparciu o technologię STILL iGo systems wózków systemowych VNA serii STILL MX-X. Z magazynu na produkcję surowce będą trafiać z pomocą przenośników, towar z których pobierze sześć pojazdów AGV STILL EXV iGo. W zakładzie użytych zostanie łącznie 25 wózków widłowych – zarówno sterowanych ręcznie, jak automatycznych – oraz około 140 metrów przenośników. Wysokość składowania na regałach w pełni zautomatyzowanego magazynu VNA będzie sięgać 12,7 metra. –  Projekty tej skali i zróżnicowania nie są w Niemczech na porządku dziennym. Rzadko więc zdarza się okazja, by zastosować całe spektrum swojego know-how. Cieszymy się, mogąc być partnerem tego innowacyjnego wdrożenia – podsumowuje Florian Kratzer.