15.01.2021

STILL nominowany do IFOY – razy dwa!

Wózek unoszący EXH-S oraz całościowe wdrożenie systemu automatyzacji iGo w magazynie Danfoss zostały zakwalifikowane do finału konkursu IFOY 2021. Eksperckie testy rozwiązań zaplanowano na marzec.

Wózek unoszący z platformą dla operatora EXH-S 25 został nominowany do nagrody IFOY w kategorii „wózki unoszące”

Międzynarodowa nagroda dla najlepszego wózka widłowego i rozwiązania intralogistycznego roku w bieżącej edycji zostanie przyznana w kategoriach: automatyczne wózki AGV, całościowe rozwiązanie magazynowe, oprogramowanie, pojazdy specjalne i wózki unoszące. Dodatkowo – wzorem lat ubiegłych – wyróżniony zostanie najbardziej rokujący start-up. Do ścisłego finału zakwalifikowane zostały dwie propozycje firmy STILL.

 

Nominowana w kategorii „Wózki unoszące” seria STILL EXH-S

W kategorii „wózki unoszące” nominację otrzymała linia pojazdów oznaczona symbolem EXH-S 25. Należące do niej pojazdy z platformą dla operatora to kompaktowe, szerokie na zaledwie 720 mm urządzenia stworzone do pracy wąskich przestrzeniach. Pięciokołowy układ jezdny umożliwia im efektywną pracę w każdych warunkach – w tym na rampach i nierównym podłożu. Udźwig nominalny do 2,5 tony oraz prędkość maksymalna do 14 km/h pozwalają uzyskać wysoką wydajność przeładunkową. To, obok bardzo dobrej ergonomii pracy, jeden z elementów, który wskazano w uzasadnieniu nominacji. Eksperci zwrócili uwagę także na możliwość skonfigurowania pojazdów tej serii pod kątem specyficznych potrzeb przedsiębiorstwa.

 

Rozwiązanie: zautomatyzowany system transportowy w Danfoss

W kategorii kompleksowych wdrożeń w obiektach intralogistycznych nominację uzyskał projekt zrealizowany przez duński oddział STILL w firmie Danfoss. W ciągu niespełna pięciu miesięcy w zakładzie zaplanowano i wdrożono zautomatyzowany system transportu wewnętrznego iGo systems. Wózki AGV – pojazdy STILL MX-X klasy VNA oraz wózki podnośnikowe typu EXV-SF – połączono w jego ramach z przenośnikami, co pozwoliło uzyskać dużą przepustowość magazynu, obniżyć koszty operacyjne o około 20 proc. w stosunku do konwencjonalnych rozwiązań oraz zapewnić skalowalność procesów na okoliczność przyszłego rozwoju działalności obiektu.

 

Wózek widłowy roku 2021 – kolejne etapy prac konkursowego jury

Wypracowana przez lata, doceniana ze względu na transparentność i angażowanie międzynarodowych ekspertów metodologia IFOY przewiduje, że nominowane rozwiązania poddane zostaną praktycznym testom w ramach IFOY TEST DAYS. Wydarzeniu towarzyszyć będzie realizowane w dniach 25-26 marca spotkanie pod hasłem TEST CAMP. To okazja dla elitarnego grona 100 przedstawicieli biznesu, by na własne oczy zobaczyć z bliska nominowane w tym roku rozwiązania oraz poznać oceniających je ekspertów i ich perspektywę na wyróżnione produkty, usługi i projekty. Wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się na terenie Targów w Dortmundzie. Po tym, gdy eksperci, naukowcy i dziennikarze branżowi przeanalizują zgromadzone dane i wydadzą swoje werdykty, nastąpi uroczyste ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród.

 

Po więcej informacji na temat nagrody zapraszamy na strony organizatora konkursu IFOY oraz na portal conneXXt.pl, gdzie znajdą Państwo bogato ilustrowany artykuł pt. „2 nominacje STILL do nagrody IFOY 2021”, w którym wspomniano nie tylko tegoroczne wyróżnienia, ale także produkty STILL, które zostały nagrodzone „logistycznymi Oscarami” w minionych 3 edycjach konkursu.